C, 11.08.2022.

Konkursa komisija Rīgas zoodārza valdes locekļa amatam nominēs Ingmāru Līdaku

LETA
Konkursa komisija Rīgas zoodārza valdes locekļa amatam nominēs Ingmāru Līdaku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts Ingmārs Līdaka piedalās ekspertu diskusijā
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāts Ingmārs Līdaka piedalās ekspertu diskusijā Foto: Evija Trifanova/LETA

Pašvaldības SIA «Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs» valdes locekļa amata kandidātu konkursa komisija nolēmusi zoodārza valdes locekļa amatam nominēt Ingmāru Līdaku (ZZS), aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

Viņa pastāstīja, ka no 14 konkursa pretendentiem otrajā atlases kārtā iekļuva pieci un, pamatojoties uz kandidātu vērtēšanas rezultātiem, par vispiemērotāko kandidatūru valdes locekļa amatam konkursa komisija atzinusi pašreizējo Saeimas deputātu Līdaku.

Galīgo lēmumu par komisijas izraudzītā kandidāta iecelšanu amatā pieņems zoodārza kapitāla daļu turētājs, kas ir Rīgas dome.

Līdaka jau iepriekš aģentūrai LETA apliecināja, ka konkursa komisija viņu aicinājusi uz pārrunām. Viņam uzdoti ar valdes locekļa pienākumiem saistīti jautājumi un viņš esot dalījies ar savu redzējumu par iestādes nākotni.

Deputāts arī norādījis, ka tieši konkursa rezultāti izšķirs to, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās.

Līdaka Zoodārzā sāka strādāt 1989.gadā kā Izglītības un informācijas nodaļas lektors un jaunākais zinātniskais līdzstrādnieks, bet 1992.gadā kļuva par nodaļas vadītāju.

Tajā pašā gadā viņš sācis veidot sižetus televīzijas raidījumiem, piemēram, «Vides fakti», «Zoooāze» un citiem. 2014.gadā Līdaka izdevis grāmatu «Zoodārzs manā pagalmā». Viņš ir vairāku mācību filmu autors un operators.

2001.gadā Līdaka tika ievēlēts Rīgas domē, bet 2006.gadā viņu ievēlēja 9.Saeimā, taču zoologs turpināja piedalīties zoodārza darbībā līdz pat 2014.gadam kā Rīgas Zooloģiskā dārza atbalsta biedrības valdes loceklis.

Kā vēstīts, pērn novembrī pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. 1995.gadā viņš kļuva par zooloģiskā dārza direktora pienākumu izpildītāju, gadu vēlāk - par direktoru un kopš 2004.gada pildīja valdes priekšsēdētāja pienākumus.

Pašlaik Zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu