Nerentablākajos «Rīgas satiksmes» maršrutos pasažieru pārvadāšanu veiks ar mikroautobusiem

FOTO: Austra Helēna Žaggere/LETA

Lai samazinātu izmaksas par transportlīdzekļu uzturēšanu, nerentablākajos SIA «Rīgas satiksmes» (RS) maršrutos pasažierus turpmāk plānots pārvadāt ar mikroautobusiem, informēja Rīgas domē.

Kā skaidroja Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins, RS ir vairāki maršruti, kuri, piemēram, vēlās nakts stundās ir maz pieprasīti un kuros tiek pārvadāti vien daži pasažieri. Šādi maršruti, galvenokārt, ir uz nomaļākajām pilsētas daļām. «Līdz ar to, braukt ar lielas ietilpības transportlīdzekļiem turp nav izdevīgi. Lai ietaupītu līdzekļus, šajos maršrutos plānojam trolejbusus, autobusus vai tramvajus aizstāt ar mikroautobusiem,» sacīja Jakrins.

Viņš gan norādīja, ka pagaidām RS nav sniegusi konkrētu informāciju par to, cik daudz šādu maršrutu ir un cik lielas varētu būt izmaiņas. Šo informāciju uzņēmums plāno sniegt tuvākajā laikā, kad arī tiks lemts par nepieciešamajām izmaiņām.

Šodien šo ieceri atbalstīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja, bet galējais lēmums tiks pieņemts Rīgas domes sēdē.

Uz augšu