Erdogans: Turcijas armija tuvākajā laikā aplenks Afrīnu

FOTO: Reuters/ScanPix

Turcija tuvākajā laikā aplenks kurdu kontrolēto Afrīnas pilsētu Sīrijas ziemeļrietumos, otrdien paziņoja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

«Tuvākajās dienās mēs ātri aplenksim Afrīnas pilsētas centru,» pavēstīja Erdogans, uzrunājot savas valdošās partijas deputātus parlamentā. «Tādā veidā tiks novērsta palīdzība no ārpuses. Tad neviens nevarēs tirgoties. Mēs parādīsim tiem, kas vēlas izveidot teroristisku koridoru pie Turcijas dienvidu robežām, ka to tik viegli nevar izdarīt.»

Ar šo soli Turcija varētu mēģināt izjaukt Sīrijas valdības vienošanos ar kurdiem par valdībai lojālo bruņoto formējumu izvietošanu Afrīnas reģionā.

Afrīnas reģionu Sīrijas ziemeļrietumos kontrolē kurdu Tautas aizsardzības vienības (YPG), kas jau mēnesi pakļautas Turcijas armijas un Ankaras atbalstīto Sīrijas nemiernieku uzbrukumam.

Turcijas uzbrukumā, ko tā dēvē par operāciju «Olīvas zars», iesaistīts sauszemes karaspēks, turklāt reģions pakļauts Turcijas kara aviācijas un artilērijas triecieniem.

Ankara uzskata YPG par teroristiem un Turcijas kurdu bruņoto separātistu grupējuma Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) atzaru, savukārt ASV atzinušas YPG par efektīvāko spēku sauszemes operācijās pret džihādistu grupējumu «Islāma valsts» Sīrijā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Uz augšu