Seksa tieksme mazinās? Labāk izvairies no šiem ēdieniem, kas iznīcina libido

FOTO: depositphotos.com

Esam rakstījuši par produktiem (jūras veltes, asni, arbūzs u.c.), kas pavairo seksuālo apetīti jeb libido. Tikpat svarīgi zināt, kas ir tie guļamistabas ienaidnieki, kas iekāri samazina... Žēl, bet daudzi tādi produkti nereti ir ierasti mūsu ikdienā.

 

FOTO: depositphotos.com

Apstrādāta pārtika

Zināms, ka pārtikas apstrādes procesā produkti zaudē milzīgu daļu savu vērtīgo uzturvielu. Tomēr no tā izvairīties, ja dzīvo pilsētā, nav iespējams... Lai bilde būtu skaidrāka, cik daudz šāda veida produkti spēj ietekmēt mūsu seksuālo apetīti, piedāvājam kāda pētījuma rezultātus. Piemēram, pārstrādājot pilngraudus miltos, tie zaudē aptuveni trīs ceturtdaļas cinka – vielu, kas nozīmīga vīriešu reproduktīvajām funkcijām.

 

FOTO: depositphotos.com

Saldā nāve - cukurs

Lai kā garšotu saldumi, tie tomēr nav vēlami lielā daudzumā mūsu veselībai. Cukurs paaugstina insulīna līmeni, kā rezultāta pazeminās testosterona līmenis. Rodoties disbalansam starp estrogēna un testosterona līmeni, būtiski vājinās libido.

 

FOTO: depositphotos.com

Nekādi suši ar soju

Kas var šķist nevainīgāks par suši ar sojas mērcīti... Un tomēr tā ir dzīva sāls, ko uzņem ar katru suši kumosu, kas iemērkts sojas mērcē. Sojas sastāvā ir arī fitoestrogēni – estrogēniem līdzīgi hormoni, kas, uzņemti lielā daudzumā, spēj radīt hormonu disbalansu, tādā veidā ietekmējot libido.

 

FOTO: depositphotos.com

Gāzēti dzērieni

Gāzētie dzērieni visbiežāk iet roku rokā ar mākslīgajiem saldinātājiem. Pētījumi liecina, ka saldinātāji var ietekmēt serotonīna līmeni. «Laimes hormona» līmenis ir cieši saistīts ar sieviešu un vīriešu libido.

 

FOTO: depositphotos.com

Alkohols

Lai gan zinām, ka alkohols mūs atbrīvo un sniedz drosmi pārdrošiem piedzīvojumiem, aizrauties ar to nevajag gan. Pārlieku liels daudzums alkohola neļauj vīrietim sasniegt un uzturēt erekciju, mazina mitrumu sievietes makstī un nomāc abu dzimumu libido.

 

FOTO: depositphotos.com

Piparmētras

Šis laikam ir vislielākais pārsteigums. Acīmredzot nekādi mohito kokteiļi vai stipras tējas. Piparmētru sastāvā atrodamā ēteriskā eļļa mentols samazina testosterona līmeni, tādējādi nenākot par labu tavai dzimumtieksmei.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu