Pk, 12.08.2022.

Krievijā draud bloķēt Navaļnija izmeklēšanu par Prihodjko un Deripasku

LETA/MEDUZA
Krievijā draud bloķēt Navaļnija izmeklēšanu par Prihodjko un Deripasku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests «Roskomnadzor» aizliegto vietņu sarakstā iekļāvis opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vietnes lapu, kurā publicēta izmeklēšana par Krievijas vicepremjera Sergeja Prihodjko sakariem ar alumīnija magnātu Oļegu Deripasku.

Pamatojums lapas iekļaušanai aizliegto vietņu sarakstā ir Krasnodaras novada Ustjlabinskas rajona tiesas spriedums. Kā norāda Navaļnijs, spriežot pēc tiesas lēmuma, patiesībā visa viņa vietne «navalny.com» pasludināta par «informāciju, kuras izplatīšana aizliegta Krievijas Federācijā».

Saskaņā ar likumu lapa tiks bloķēta, ja diennakts laikā pēc paziņojuma saņemšanas par lapas iekļaušanu aizliegto vietņu sarakstā tās saturs netiks dzēsts.

Navaļnijs ceturtdien publicēja izmeklēšanas materiālus, kuros Prihodjko vainots par īpašas labvēlības saņemšanu Deripaskas, kurš bijis saistīts ar ASV prezidenta Donalda Trampa bijušo vēlēšanu kampaņas vadītāju Polu Manafortu.

Publicētajos materiālos izmantots sociālo mediju konts, kas pieder kādai, cik var noprast, pavieglas uzvedības sievietei, kura apgalvo, ka viņai bijusi dēka ar Deripasku. Sieviete, kura pati sevi sauc par Nastju Ribku, ir uzrakstījusi grāmatu par savu darbu eskortservisā un intervijā Krievijas televīzijai pērn sacīja, ka laika pavadīšanai uz Deripaskas jahtas viņu nolīgusi kāda modeļu aģentūra.

Ribka 2016.gadā publicēja vairākus video, kuros Deripaska redzams uz savas jahtas, runājot ar Prihodjko.

Vienā video fragmentā Deripaska skaidro sievietei, kāpēc Krievijas un ASV attiecības ir tik sliktas.

Navaļnijs arī citēja dokumentus, kas liecinot, ka Prihodjko uz jahtas pavadījis vairākas dienas un tur ticis nogādāts Deripaskas privātajā lidmašīnā.

Navaļnija fonds iepriekš publicēja dokumentus, kas liecina, ka Prihodjko, kurš ilgi bijis valsts ierēdnis bez ievērojamiem privātiem ienākumiem, pieder grezna savrupmājā Maskavas pievārtē.

Новости по рыбкагейту

Наше расследование о коррупционных связях чиновника Приходько и олигарха Дерипаски объявлено «запрещенной информацией»

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu