Penss paziņo par «visstingrākajām» ASV sankcijām pret Ziemeļkoreju

Vašingtona drīz noteiks savas «visstingrākās sankcijas» pret Ziemeļkoreju, trešdien paziņoja ASV viceprezidents Maiks Penss, piebilstot, ka Phenjanas režīmam netiks ļauts «nolaupīt» Phjončhanas Ziemas olimpiskās spēles.

Penss, sakot runu Japānā pirms došanās uz piektdien paredzēto olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju, solīja, ka Vašingtona «pastiprinās savu maksimālā spiediena kampaņu» pret Phenjanu, sadarbojoties ar Tokiju.

«Es šodien paziņoju, ka ASV drīz nāks klajā ar ekonomisko sankciju pret Ziemeļkoreju līdz šim stingrāko un agresīvāko kārtu,» teica Penss, neminot sīkākas detaļas.

Penss apmeklē Japānu trīs dienu vizītē laikā, kad Vašingtona cenšas veicināt attiecības ar saviem sabiedrotajiem reģionā un uzturēt spiedienu pret Phenjanas režīmu, neraugoties uz pēdējā laikā notikušo saspīlējuma atslābumu Korejas pussalā.

«Tiek apsvērti visi varianti, un ASV ir dislocējušas dažus no mūsu visattīstītākajiem militārajiem aktīviem Japānā un plašākā reģionā, lai aizsargātu mūsu valsti un mūsu sabiedrotos, un mēs turpināsim to darīt,» solīja Penss.

Lai uzsvērtu Phenjanas režīma cilvēktiesību pārkāpumus, Penss apmeklēs Phjončhanas olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju kopā ar bijušā Ziemeļkorejas cietumnieka ASV studenta Oto Vormbīra tēvu. Vormbīrs, kurš atradās komā kopš ieslodzījuma Ziemeļkorejas spaidu darbu nometnē, pērn nomira neilgi pēc atgriešanās ASV.

Penss trešdien iepazinās ar Japānas pretraķešu aizsardzības sistēmu un uzsvēra ASV uzticību «kritiski svarīgajai» aliansei ar Japānu. Ceturtdien viņš uzrunās karavīrus ASV aviobāzē pie Tokijas.

Uz augšu