C, 21.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Vienotība» aicinās koalīciju atbalstīt «oligarhu sarunu» audioierakstu publiskošanu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Partija «Vienotība» pirmdien koalīcijas padomes sēdē aicinās konceptuāli atbalstīt iniciatīvu padarīt visus viesnīcas «Rīdzene» sarunu jeb tā dēvēto «oligarhu sarunu» audioierakstus publiski pieejamus, informēja politiskajā spēkā.

Partijā skaidro, ka tā nākusi klajā ar šādu piedāvājumu, jo «sabiedrībai ir tiesības zināt visu patiesību par oligarhu aizkulišu darījumiem».

«Vienotības» vērtējumā parlamentārā izmeklēšana par «Rīdzenes» sarunām ir notikusi nekvalitatīvi un par vienīgo vērā ņemamo ieguvumu uzskatāms fakts, ka komisijas gala ziņojumā atzīts, ka tā dēvētās «oligarhu sarunas» viesnīcā «Rīdzene» ir notikušas un tajās saskatāmas valsts nozagšanas pazīmes.

Pašlaik audioieraksti, kuros sarunas fiksētas, sabiedrībai publiski pilnā apjomā nav pieejami, dodot iespēju oligarhiem spekulēt par sarunu saturu, teiktā atbilstību patiesībai, diskreditēt sarunu fragmentu publicētājus, uzskata partijas pārstāvji.

«Vienotība» tuvākajā laikā piedāvās koalīcijas partneriem grozījumus likumā, kas atļautu šīs informācijas publiskošanu.

Kā ziņots, «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisija tās apstiprinātajā galaziņojumā paudusi uzskatu, ka valsts sagrābšana un tās centieni ir ne tikai nosodāmi, bet arī var tikt sodīti. Lai arī komisija atzīst, ka «oligarhu sarunās» var saskatīt valsts sagrābšanas centienus, konkrēti atbildīgo vārdi ziņojuma secinājumos nav pieminēti.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais