Politologs: LKS redz potenciālu pārvilināt daļu «Saskaņas» vēlētāju

LETA
Politologs: LKS redz potenciālu pārvilināt daļu «Saskaņas» vēlētāju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Filips Rajevskis
Filips Rajevskis Foto: Ieva Čīka / LETA

Ir vairāki faktori, kas partijai «Latvijas Krievu savienība» dod cerības uz panākumiem gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, pārliecināts politologs Filips Rajevskis.

Rajevskis vērtēja, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas (LKS) lēmums atteikties no EP mandāta komforta ir spēcīgs solis, tomēr ir vairāki faktori, kas dod cerības Ždanokai un LKS.

«LKS ir tikai viens mandāts - EP deputāta vieta. Vietējā politikā viņu faktiski nav - viņi piedalās kampaņās, bet ar bēdīgiem rezultātiem, un viņu vēlētājus ir kapitalizējusi «Saskaņa«. Domāju, ka Ždanoka redz, ka šī «Saskaņas» vēlētāju daļa vēlās pārmaiņas, jo «Saskaņa» jau vairākus sasaukumus nav mainījusies,» sacīja politologs.

Kā labu platformu LKS popularitātei Rajevskis minēja izmaiņas izglītības nozarē, bet vēl viens faktors, kas var nospēlēt savu lomu, ir eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins un viņa iespējamā piesliešanās LKS. «Šie faktori dod Ždanokai cerības, ka viņa var atgriezties Latvijas parlamentā,» uzskata Rajevskis.

Runājot par to, kā Ždanokas vietu EP mantojošajam LKS politiķim Miroslavam Mitrofanovam veiksies ar jaunajiem darba pienākumiem, Rajevskis sacīja, ka Mitrofanovs nav tāda kalibra cilvēks kā Ždanoka, tomēr viņam jaunais mandāts noderēs atpazīstamības veicināšanai.

Kā ziņots, Ždanoka šonedēļ vērsusies EP ar iesniegumu par mandāta nolikšanu un drīzumā plāno atgriezties Latvijā. Viņa iecerējusi vadīt LKS priekšvēlēšanu kampaņu, bet viņas dalība vēlēšanās būšot atkarīga no Satversmes tiesas (ST) lēmuma.

Saeimas vēlēšanu likums pašlaik liedz vēlēšanās piedalīties personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka ST ir apstrīdējusi noteiktos vēlēšanu tiesību ierobežojumus padomju komunistu aktīvistiem.

Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies kompartijā, tāpēc vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Paredzēts, ka Ždanokas vietu EP ieņems Mitrofanovs, kurš EP vēlēšanās 2014.gadā palicis pirmais «aiz svītras». Paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem LKS uzsver, ka tas saglabāšot EP tribīni «Latvijas krievu balsīm». Mitrofanovs turpināšot darboties krievu skolu aizstāvju organizācijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu