Ziemeļkoreja pieņem Dienvidkorejas piedāvātas sarunas nākamnedēļ

LETA/AFP
Ziemeļkoreja pieņem Dienvidkorejas piedāvātas sarunas nākamnedēļ
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Ziemeļkoreja piektdien pieņēma Dienvidkorejas piedāvājumu nākamnedēļ piedalīties abu valstu sarunās, paziņoja Dienvidkorejas valdības Apvienošanās ministrija, kas pārrauga attiecības ar Phenjanu.

Sarunas notiks otrdien Panmundžomas ciemā, kas atrodas nocietinātajā Demilitarizētajā zonā starp abām valstīm. Starp to

darba kārtības jautājumiem būs Phjončanas Ziemas olimpiskās spēles un «jautājums par attiecību uzlabošanu starp Korejas valstīm».

Saspīlējums starp abām valstīm bija pastiprinājies pēdējo mēnešu laikā pēc Ziemeļkorejas ballistisko raķešu izmēģinājumiem un tās sestā un spēcīgākā kodolizmēģinājuma, kurā esot izmēģināta ūdeņraža bumba.

Piesardzīga tuvināšanās notiek pēc Ziemeļkorejas vadītāja Kima Čenuna Jaungada uzrunas, kurā viņš aicināja uzlabot attiecības un mazināt militāro spriedzi attiecībās ar Dienvidkoreju un sacīja, ka Ziemeļkoreja ir gatava piedalīties Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas no 9. līdz 25.februārim notiks Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā.

Seula otrdien izteica piedāvājumu Phenjanai sarīkot augsta līmeņa sarunas par sadarbību saistībā ar Ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā.

Ziemeļkoreja trešdien paziņoja, ka atjauno tiešo sakaru līniju ar Dienvidkoreju, kas bija pārtraukta gandrīz divus gadus.

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins un ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien telefonsarunā vienojās atlikt kopīgās militārās mācības, lai tās nenotiktu Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu laikā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu