C, 29.09.2022.

Krievijas varasiestādes noraida Navaļnija kandidatūru prezidenta vēlēšanām

LETA/AFP
Krievijas varasiestādes noraida Navaļnija kandidatūru prezidenta vēlēšanām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija pirmdien vienbalsīgi noraidījusi opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija kandidatūru nākamajā gadā paredzētajām prezidenta vēlēšanām.

Visi 12 komisijas locekļi nobalsoja par atteikumu reģistrēt Navaļnija kandidatūru, jo viņš ir krimināli sodīts tā dēvētajā «Kirovļes» lietā.

Savukārt Navaļnijs viņam celtās apsūdzības un spriedumu uzskata par safabricētu politisku pasūtījumu.

Arī ECT pērnā gada februārī atzina, ka šajā lietā pārkāptas Navaļnija tiesības uz lietas taisnīgu izskatīšanu tiesā, un, pamatojoties uz ECT spriedumu, Krievijas Augstākā tiesa uzdeva lietu izskatīt no jauna.

Taču atkārtotajā prāvā Krievijas tiesa taisīja pilnīgi tādu pašu spriedumu kā iepriekšējā reizē.

Komisija norādīja, ka noziegums, par kuru notiesāts Navaļnijs, ir «nopietns» un tāpēc viņam nav tiesību pretendēt uz valsts galvas amatu.

Turklāt sēdes laikā komisijas priekšsēdētāja Ella Panfilova apsūdzēja Navaļniju «jaunatnes muļķošanā» un nelikumīgā līdzekļu vākšanā,

Navaļnijs jau iepriekš brīdināja, ka aicinās savus atbalstītājus boikotēt vēlēšanas, ja viņam būs liegts tajās kandidēt.

Lai gan faktiski nav nekādu šaubu, ka vēlēšanās kārtējo reizi bez pūlēm uzvarēs līdzšinējais Krievijas prezidents Vladimirs Putins, zema vēlētāju aktivitāte var izsaukt šaubas par autoritārā līdera varas leģitimitāti.

Pēc vēlēšanu komisijas lēmuma Navaļnijs jau paziņojis, ka aicina uz vēlēšanu boikotu.

«Mēs izsludinām vēlētāju streiku. Mēs aicinām ikvienu boikotēt šīs vēlēšanas. Mēs neatzīsim rezultātus,» žurnālistiem sacīja opozīcijas līderis.

Navaļnijs norādīja, ka vēlēšanu komisija liedz kandidēt patiesiem opozicionāriem un ka vēlēšanās ļauj piedalīties vienīgi kandidātiem, kas nevēršas pret korupciju un nerīko patiesas kampaņas.

«Procedūra, kurā mūs aicina piedalīties, nav vēlēšanas,» viņš uzsvēra. «Tajās piedalās vienīgi Putins un viņa paša izraudzīti kandidāti. Tagad iet uz vēlēšanām nozīmē balsot par meliem un korupciju.»

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu