Pk, 30.09.2022.

Virs Rijādas pārtverta Jemenas nemiernieku izšauta raķete

LETA/AFP
Virs Rijādas pārtverta Jemenas nemiernieku izšauta raķete
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Saūda Arābija otrdien paziņoja, ka tā virs galvaspilsētas Rijādas pārtvērusi Jemenas šiītu hutiešu nemiernieku izšautu raķeti. Tās mērķis, kā skaidroja nemiernieki, bijusi karaļa Salmana oficiālā rezidence. Saūda Arābija un ASV apsūdz Irānu, ka tā piegādā bruņojumu nemierniekiem, savukārt pēdējo raķeti Rijāda raksturojusi kā «irāņu-hutiešu».

Spēcīgs sprādziens bija dzirdams plkst. 10.50 pēc Griničas laika (plkst. 12.50 pēc Latvijas laika) īsi pirms plānotās Saūda Arābijas budžeta prezentācijas. Parasti ar paziņojumu par budžetu klajā nāk karalis Jamamas pilī - savā oficiālajā rezidencē.

«Koalīcijas spēki apstiprina irāņu-hutiešu raķetes pārtveršanu,» tviterī paziņoja Saūda Arābijas informācijas ministrija. «Šobrīd nav ziņu, ka incidentā kāds būtu cietis.»

Pēdējo divu mēnešu laikā šī ir jau otrā reize, kad Jemenas nemiernieki izšauj raķeti uz Rijādu.

Hutieši novembrī brīdināja, ka uzskata par leģitīmiem mērķiem «lidostas, ostas, robežpunktus un svarīgus apvidus» Saūda Arābijā, kā arī Apvienotajos Arābu Emirātos.

Karš Jemenā ir prasījis vairāk nekā 8750 cilvēku dzīvību, kopš Saūda Arābijas vadītā arābu valstu koalīcija 2015.gadā sāka militāru intervenci, lai atbalstītu starptautiski atzītā Jemenas prezidenta Abdrabuha Mansūra Hadi valdību cīņā pret nemierniekiem.

Kritiķi norāda, ka šī koalīcija nedara pietiekami daudz, lai tās gaisa spēku operācijās Jemenā izvairītos no upuriem mierīgo iedzīvotāju vidū.

ANO raksturojusi situāciju Jemenā kā pasaules lielāko humāno krīzi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu