T, 17.08.2022.

Ukrainas policijas un Saakašvili atbalstītāju sadursmē cietuši 13 cilvēki

TVNET/LETA
Ukrainas policijas un Saakašvili atbalstītāju sadursmē cietuši 13 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Ukrainas policijas un bijušā Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili atbalstītāju sadursmē telšu pilsētiņā pie Ukrainas Augstākās radas trešdienas rītā cietuši 13 cilvēki, tostarp 11 kārtības sargi, pavēstījusi policija.

Ukrainas Drošības dienests (UDD) un policija trešdienas rītā centās sameklēt un aizturēt Saakašvili, kurš izsludināts meklēšanā.

Varasiestādēs norādīja, ka to operācijas laikā aktīvisti Saakašvili atbalstītāju nometnē pie Augstākās radas provocējuši policiju.

Jau vēstīts, ka policija otrdienas rītā Kijevā bija aizturējusi Saakašvili, kurš Ukrainā sācis protestu kampaņu pret korupciju.

Ierodoties policijai, Saakašvili atradās uz savas mājas jumta, kur bija uzkāpis, lai protestētu. Viņa atbalstītāji tikmēr bija sapulcējušies uz ielas pie mājas.

Policija mēģināja aizvest Saakašvili, taču vairāki simti protestētāju nobloķēja ceļu un atbrīvoja viņu no drošības dienesta mikroautobusa.

Kā paziņojis UDD, Saakašvili tika aizturēts krimināllietas ietvaros par palīdzību noziedzīgas organizācijas dalībniekiem un viņu noziedzīgās darbības slēpšanu.

Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko paziņojis, ka Saakašvili akcijas finansējis eksprezidenta Viktora Janukoviča «ģimenes baņķieris» Sergejs Kurčenko, kurš Saakašvili dibinātajai Jauno spēku kustībai nodevis pusmiljonu dolāru.

Saakašvili, kurš pašlaik ir persona bez pilsonības, Gruzijas pilsonību zaudēja 2015.gadā, kad Ukrainas prezidents Petro Porošenko viņam piešķīra Ukrainas pilsonību un iecēla par Odesas apgabala gubernatoru.

Taču šogad jūlijā Ukrainas pilsonība viņam tika atņemta ar pamatojumu, ka imigrācijas anketā Saakašvili nav pieminējis pret viņu Gruzijā ierosinātos kriminālprocesus.

Odesas apgabala gubernatora amatā Saakašvili atradās pusotru gadu, bet tad demisionēja, apsūdzot prezidentu Porošenko solījumu nepildīšanā un norādot, ka tiek bremzēti viņa centieni cīnīties pret korupciju augstu ierēdņu aprindās.

Saakašvili apgalvo, ka Ukrainas pilsonība viņam atņemta nepamatoti. Viņš paziņojis, ka likums esot viņa pusē gan Gruzijā, gan Ukrainā un ka vēlas Ukrainas tiesās aizstāvēt sevi pret izdošanu Gruzijai.

Viņš atgriezās Ukrainā septembrī, ar savu atbalstītāju palīdzību izlaužoties cauri slēgtam robežpunktam no Polijas puses.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu