Deputāti nepiešķir naudu, lai valdības ēkā noņemtu uzrakstu «Viens likums - viena taisnība visiem»

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien noraidīja opozīcijas deputāta Ivara Zariņa (S) ierosinājumu nākamā gada budžetā paredzēt 1200 eiro, lai noņemtu no Ministru kabineta sienas uzrakstu «Viens likums - viena taisnība visiem».

Zariņš iepriekš pamatoja šo ierosinājumu, atgādinot par Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) pausto Saeimas debatēs. Toreiz premjers uzsvēra, ka budžeta projektā «nav ne piles populisma». Zariņš aģentūrai LETA pauda, ka iesniedzis vairākus priekšlikumus budžetam, lai premjers varētu «uzskatāmi apliecināt savu vārdu patiesumu» un izpildīt likumu prasības. Pēc Zariņa domām, valdības sagatavotajā budžeta projektā atsevišķas likumu normas nav ievērotas, piemēram, Dzelzceļa likums nosaka, ka no valsts pamatbudžeta līdzekļiem tiek kompensēta dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksa par iekšzemes maršrutos veiktajiem pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu.

Deputāts uzsvēra, ka šī pienākuma izpildei nepieciešamais finansējums budžetā nav paredzēts, turklāt līdzekļu iztrūkums esot nozīmīgs - vairāk nekā 14 miljoni eiro, ko nevarētu skaidrot ar kļūdainiem aprēķiniem. «Nepiešķirot nepieciešamo finansējumu likumā paredzēto saistību izpildei, valdība pati pārkāpj likumu. Šis ir tikai viens no piemēriem, lai parādītu izpildvaras nihilistisko attieksmi pret likumu,» pauda deputāts.

Viņš uzskata - ja budžetā nebūtu «ne piles populisma», tad šāda situācija nebūtu iespējama. «Ja mani priekšlikumi, kas paredzēti likumos noteikto pienākumu izpildei, netiks atbalstīti, tad es esmu sagatavojis premjeram atkāpšanās ceļu, lai viņam būtu iespēja pierādīt savu vārdu atbilstību saviem darbiem,» uzsvēra Zariņš. Viņš piebilda, ka šādā gadījumā uzraksts «Viens likums - viena taisnība visiem» būtu uzskatāms par maldinošu, jo uz visiem vienādi neattiecas.

Zariņš apgalvoja, ka šis priekšlikums tika sagatavots, pirms tam lūdzot celtniecības speciālistus novērtēt veicamos darbus, paredzot tiem visu nepieciešamo aprīkojumu un apstākļus. Gadījumā, ja budžetā nebūs līdzekļu šī priekšlikuma īstenošanai, Zariņš esot gatavs nodrošināt nepieciešamo finansējumu, vispirms piedāvājot šādu iespēju premjeram.

    Uz augšu