Katalonijas līderis Pudždemons negrasās atgriezties Spānijā

Karloss Pudždemons Briselē. 31.oktobris, 2017

FOTO: NICOLAS MAETERLINCK / AFP

Katalonijas līdzšinējais premjerministrs Karless Pudždemons neatgriezīsies Spānijā, lai stātos augstākās krimināltiesas priekšā, jo «pastāv liela varbūtība, ka viņš tiks apcietināts», pavēstīja viņa advokāts.

Atbildot uz Nīderlandes medija NOS jautājumu, vai Pudždemons dosies uz Spāniju, ņemot vērā, ka viņš ir izsaukts uz Madrides tiesu, Pauls Bekārts sacīja: «Atbilstoši viņa man teiktajam, tas nenotiks.»

«Tas tā ir tāpēc, ka mēs gaidām tālāku reakciju no Spānijas varasiestāžu puses, lai redzētu, kas notiek,» viņš piebilda.

Pudždemons un vēl 13 viņa administrācijas locekļi, kurus Spānijas centrālā valdība atstādinājusi no amata, ir izsaukti uz Madrides Nacionālo tiesu - Spānijas augstāko krimināltiesu.

Spānijas prokurors pirmdien paziņoja, ka grasās Pudždemonam izvirzīt apsūdzības dumpī, par ko paredzēti līdz 30 gadiem cietumā, kūdīšanā un valsts līdzekļu neatbilstošā tērēšanā.

Nacionālā tiesa arī likusi Pudžemonam un viņa valdības amatpersonām trīs dienu laikā samaksāt depozītu 6,2 miljonu eiro apmērā par potenciālajiem naudassodiem.

Pudždemons šobrīd atrodas Briselē.

«Man nešķiet, ka viņš tuvāko nedēļu laikā atgriezīsies Spānijā,» Beļģijas medijam VTM sacīja Bekārts.

«Pastāv liela varbūtība, ka Pudždemons tiks apcietināts,» ja viņš atgriezīsies, piebilda advokāts.

Atbildot uz NOS jautājumu, vai Pudždemons var cerēt Spānijā uz taisnīgu tiesu, Bekārts sacīja: «Par to runāt būtu pāragri, bet tas pavisam noteikti varētu būt arguments, ko mēs varētu izmantot iespējamā izdošanas pieprasījuma lietā.»

«Esmu strādājis ar daudzām lietām, kurās ir iesaistīti Spānijas baski, un šajos gadījumos pratināšana vienkārši notika šeit [Beļģijā] ar vietējo policiju,» viņš sacīja.

Katalonijas valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu par reģiona neatkarību, lai gan tiesa bija atzinusi to par nekonstitucionālu.

Katalonijas reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešas pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjers Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas 21.decembrī.

Uz augšu