S, 20.08.2022.

Saulkrastu novadā notikušā sprādziena jauda bijusi līdzvērtīga teju 100 kg trotila

LETA
Saulkrastu novadā notikušā sprādziena jauda bijusi līdzvērtīga teju 100 kg trotila
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tā izskatījās māja
Tā izskatījās māja Foto: Google Maps

Saulkrastu novadā uzsprāgušajā mājā atradās pirotehnika, un sprādziena jauda, iespējams, bija tuvu 100 kilogramiem trotila, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Viņš informēja, ka par sprādzienu sākts kriminālprocess un galvenā versija ir tāda, ka ēkā noticis sprādziens un sprāgusi pirotehnika vai vielas, kas izmantotas pirotehnikas ražošanai.

Bojāgājušie ir trīs sievietes, viens vīrietis un viens pusaudzis. Visdrīzāk mirušie ir vienas ģimenes locekļi. Pagaidām identificēts tikai pieaugušais vīrietis - pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš. Kopumā ģimenē bijuši trīs licencēti pirotehniķi. Ģimenei piederējuši divi uzņēmumi, kas snieguši pirotehnikas pakalpojumus.

Pirmajam uzņēmumam «Svētku aģentūra» licence pastāvēja līdz šī gada pavasarim, taču policija uzgājusi prettiesisku noliktavu Olaines pusē, kurā lielā apjomā glabāti pirotehnikas izstrādājumi. Uzņēmumam piemērots naudas sods un anulēta licence, tāpēc tas vairs nav bijusi aktīva.

Otram uzņēmumam «Pyro Power» bijusi mazumtirdzniecības veikals un noliktava Tukuma pusē. Policija septembrī tur veikusi pārbaudes, taču pārkāpumi neesot konstatēti.

«Cilvēki acīmredzot bija izveidojuši nelikumīgu pirotehnikas izstrādājumu noliktavu, kura bija dzīvojamā mājā, kas ir pretrunā likumam un drošības prasībām,» norādīja Grišins.

Kādi pirotehnikas apjomi ēkā atradušies, to noteikt šobrīd esot grūti, bet tas tikšot skaidrots ekspertīzē.

«Notikuma vietā konstatēti pirotehnikas izstrādājumi un sprādzienbīstamas vielas un ierīces, lai organizētu uguņošanu. Traģēdijas cēlonis ir klaja bezatbildība - milzīgā apjomā [sprādzienbīstamas lietas] vest uz dzīvojamo māju! Šeit viss liecina, ka sprādzienbīstamās vielas uzglabātas prettiesiski un operētas, pakļaujot briesmām apkārtējos. Sprādziens bija ļoti spēcīgs un šķembu lidojums bija milzīgs,» norādīja Grišins.

Jau ziņots, ka vakar kādā dzīvojamā mājā noticis sprādziens un nelaimē gājuši bojā pieci cilvēki, tostarp Latvijā labi pazīstams pirotehnikas speciālists Ilmārs Āboliņš.

Ugunsdzēsēji izsaukumu saņēmuši plkst.20.32 - bija notikusi eksplozija dzīvojamajā mājā un rezultātā pati ēka bija sagruvusi.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, pēc eksplozijas bija izcēlies pamatīgs ugunsgrēks un nekavējoties tika sākta cilvēku meklēšana, Naktī glābēji zem gruvešiem atrada piecus bojāgājušus cilvēkus.

Tāpat ugunsgrēka laikā bija aizdomas, ka ir darīšana ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem, tāpēc tika piesaistīti speciālisti no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu