Žurnālistes slepkavība Dānijā: Madsenam veiks psihiatrisko ekspertīzi

FOTO: AFP/SCANPIX

Ņemot vērā jaunāko informāciju zviedru žurnālistes Kimas Vallas lietā, Dānijas prokurori gatavojas apsūdzēt izgudrotāju Peteru Madsenu slepkavībā, vēsta «The Local», atsaucoties uz telekanāla TV2 ceturtdien ziņoto.

46 gadus vecais Madsens atrodas apcietinājumā kopš 12. augusta. Sākotnēji viņš tika aizturēts uz 24 dienām aizdomās par slepkavību.
Prokuratūrai ir laiks līdz 5. septembrim, lai pieprasītu pagarināt apcietinājumu.

Tāpat kļuvis zināms, ka Madsenam tiks veikta psihiatriskā ekspertīze.Prokuratūra lūgs pagarināt apcietinājuma termiņu saistībā ar trešdien atklātajiem faktiem, ka Vallas ķermenim nodarīti ievērojami bojājumi, lai no tā izlaistu gaisu, un ķermenis neuzpeldētu.

Liela nozīme ir arī faktam, ka Madsens apzināti nogremdējis zemūdeni.

Ceturtdien policija arī nākusi klajā ar informāciju, ka Vallas torss bijis kails, viņas drēbes - oranžs krekls, melni, puķaini svērki un baltas kurpes - joprojām tiek meklētas.

Jau ziņots, ka saistībā ar zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavību policija atsākusi izmeklēšanu kādā neatrisinātā slepkavībā 1986. gadā, kad Kopenhāgenas ostā tika atrasts sadalīts Japānas tūristes līķis, vēsta Zviedrijas laikraksts «Aftonbladet».

Otrdien Baltijas jūras krastā Kopenhāgenā tika atrasts Vallas līķis ar nogrieztu galvu, kājām un rokām. Aizdomās par slepkavību tiek turēts žurnālistes «stāsta varonis» - viņa bija devusies intervēt pašdarinatas zemūdenes izgudrotāju Peteru Madsenu.

Viņas nāves apstākļi bija ļoti baisi - atrasts tika sievietes torss ar piestiprinātu metāla gabalu, cenšoties nodrošināt, ka tas paliek jūras dzelmē un viņas pazušanas noslēpums netiek atrisināts.

Madsens apgalvo, ka žurnāliste gājusi bojā «nelaimes gadījumā», kas noticis zemūdenē, kura vēlāk, kad Vallu jau sāka meklēt, nogrima. Policija uzskata, ka Madsens to nogremdējis. Pirms tam Madsens apgalvoja, ka izlaidis žurnālisti sveiku un veselu Kopenhāgenas ostā, vēlāk viņš liecības mainīja, sakot, ka viņa mirusi nelaimes gadījumā uz zemūdenes, viņas līķi viņš esot izmetis jūrā.

Trešdien policija paziņojusi, ka atsāk izmeklēšanu neatrisinātajā 1986. gada Kazuko Toijonagas slepkvības lietā.

22 gadus vecā tūriste no Japānas pazuda 1986. gada rudenī - laikā, kad apceļoja Ziemeļeiropu.

25 dienas pēc viņas pazušanas netālu no Kopenhāgenas Baltijas jūrā plastikāta maisos tika atrastas peldam viņas ķermeņa daļas - kājas un daļa rumpja. Pēc dažām dienām kanālā tika atrasta pārējā rumpja daļa.

«Mēs pamanījām līdzības ar 1986. gada Japāņu tūristes slepkavību Kopenhāgenā,» sacīja Kopenhāgenas policijas izmeklētājs Jenss Mollers Jensens.

Madsenam tobrīd bija 15 gadi. Lai identificētu Toijonagu, bija nepieciešami astoņi mēneši. Viņas slepkavu policija tā arī neatrada.

Uz augšu