Policija nakts vidū Vecrīgas krogā pieķer pamatīgi iereibušu māmiņu ar zīdaini

Ilustratīvs attēls

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Centra pārvaldes darbinieki svētdien nakts vidū aizturēja pamatīgi iereibušu jauno māmiņu, kura kādā Vecrīgas krogā atradās ar savu zīdaini, informēja RPP pārstāve Lāsma Zemene.

Informāciju par sievieti RPP darbinieki saņēma svētdien ap plkst.4 naktī. Sieviete bērna klātbūtnē lietoja alkoholu.

Ierodoties notikuma vietā, policisti pamanīja aprakstam atbilstošu sievieti ar bērnu ratiņiem. Jaunā māmiņa uzstājīgi skaidroja, ka atnākusi atpūsties un lietot alkoholu, kas, viņasprāt, nekādā veidā netraucējot zīdaiņa attīstībai.

Bērna mātei tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,72 promiļu reibumā. Tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot zīdaini, konstatēja, ka gadu vecajam puisēnam hospitalizācija nav nepieciešama.

Pārrunu laikā noskaidrots, ka rūpes par bērnu līdz mātes atžirgšanas brīdim var uzņemties vectēvs. RPP darbinieki noskaidroja sirmā kunga tālruņa numuru un nogādāja puisēnu vectēva dzīvesvietā.

Savukārt bērna māte tika aizturēta un nogādāta dežūrdaļā, kur viņa ar rokām un kājām sita pa pagaidu aizturēšanas telpu, kā arī pauda nievājošu attieksmi pret notiekošo. Jaunajai māmiņai sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos alkohola reibumā cieņu aizskarošā stāvoklī.

Vienlaikus lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

Uz augšu