Par RACA vadītāju atkārtoti ievēlēts Vents Armands Krauklis

Vents Armands Krauklis

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Par biedrības «Reģionālo attīstības centru apvienība» (RACA) valdes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), informēja RACA apvienības padomnieks Rolands Pētersons.

RACA pilnsapulcē par Kraukļa vietniekiem ievēlēja Dobeles novada domes priekšsēdētāju Andreju Spridzānu (ZZS) un Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju Ingu Bērziņu (Kuldīgas novadam). Savukārt par RACA valdes locekļiem bez apvienības priekšsēdētāja un viņa vietniekiem tika ievēlēti Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis (VL-TB/LNNK), Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (ZZS), kā arī Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods (ZZS).

Vakardien notikusī RACA biedru pilnsapulce bija pirmā apvienības biedru tikšanās pēc pašvaldību vēlēšanām. Vēlēšanu rezultātā RACA ir pieci jauni biedri - Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš (ZZS), Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs (LZS), Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs (ZZS), Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs (ZZS), kā arī Saldus novada domes priekšsēdētājs Reinis Doniņš (LZS).

RACA biedri pilnsapulces laikā tikās ar vides un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK). Gerhards informēja RACA biedrus par šobrīd izstrādes stadijā esošo likumprojektu par pašvaldību sadarbības teritorijām, aicinot piedalīties ar saviem priekšlikumiem.

RACA ir dibināta 2015.gadā. Tā apvieno 21 Latvijas novadu, kas Nacionālajā attīstības plānā definēti par reģionālajiem attīstības centriem, lai nodrošinātu to biedru sadarbību vienota viedokļa formēšanā attīstības, tiesiskajos, kā arī citos kopīgos jautājumos, un biedru interešu pārstāvību attiecībās ar privātām un publiskām institūcijām valsts un starptautiskajā līmenī.

Uz augšu