T, 17.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Otrdienas vakarā Pierīgā notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība

TVNET
Otrdienas vakarā Pierīgā notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīna
Kaujas izlūkošanas kāpurķēžu mašīna Foto: Jānis Škapars/TVNET

Pa Rīgas apvedceļu (A4) Ādažu virzienā otrdienas vakarā notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība, portāls TVNET uzzināja Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS). Armija atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem.

Otrdien, 13. jūnijā, noslēdzoties starptautisko militāro mācību «Saber Strike 2017» aktīvajai fāzei, kas notika ārpus Ādažu poligona – Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novadā, no plkst.18:00 līdz 24:00 uz valsts autoceļiem virzienā uz Ādažu bāzi notiks pastiprināta militārās tehnikas kustība.

Militārās tehnikas kolonnas Militārās policijas, Valsts policijas vai Pārvietošanas koordinācijas centra pavadībā tiks pārvietotas gan no Stopiņu novada Upeslejām pa Rīgas apvedceļu A-4 virzienā uz Kadagu, gan no Ropažiem pa Mālpils šoseju (P-3) – cauri Garkalnei uz Ādažu bāzi, kā arī no Ropažiem pa autoceļu P-4 izbraucot uz Rīgas apvedceļu (A-4) virzienā uz Kadagu. Savukārt cauri Ādažiem no mācību norises vietas tiks pārvietota Norvēģijas bruņoto spēku tehnika – kvadracikli.

Latvijā starptautisko militāro mācību «Saber Strike 2017» aktīvā fāze notiek Ādažu poligonā no 3. līdz 15. jūnijam.

No 9. līdz 14. jūnijam militārās mācības notiek arī ārpus poligona - Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, kur bataljona līmeņa vienības, pārvietojoties ar bruņutehniku, veic mācību uzdevumus ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās.

Šogad apvienoto sauszemes un gaisa spēku mācību vadošā valsts ir Latvija. Mācībās Latvijā piedalās vairāk nekā 2000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Slovākijas, kā arī ASV.

Mācību laikā tiek uzlabota dalībvalstu sadarbība, gatavības un kaujas spējas, kā arī demonstrēta sabiedroto spēja ātri reaģēt un pārvietot spēkus visā reģionā. Militārās mācības «Saber Strike» ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010. gada.

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam ne tikai Latvijā, bet arī citās Baltijas valstīs, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lido militārās lidmašīnas un helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija, Valsts policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par to ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu