Pk, 12.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

DP: Pēc sprādziena Mančestrā terorisma draudu līmenis Latvijā nav paaugstinājies

LETA
DP: Pēc sprādziena Mančestrā terorisma draudu līmenis Latvijā nav paaugstinājies
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Latvijas Drošības policijas (DP) rīcībā šobrīd nav informācijas, ka pēc sprādziena Mančestrā būtu izveidojušies tieši terorisma draudi Latvijā un būtu nepieciešams paaugstināt terorisma draudu līmeni mūsu valstī.

Drošības policija informēja, ka seko līdz notikumu attīstībai saistībā ar iespējamo terora aktu Mančestrā.

Ņemot vērā terorisma draudu aktualitāti dažādu reģionu valstīs, DP aicina Latvijas iedzīvotājus, dodoties uz ārvalstīm, iepazīties ar tur esošo drošības situāciju un ieviestajiem drošības pasākumiem.

Sprādzienā amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncertā Mančestrā pirmdienas vakarā gāja bojā vismaz 19 cilvēki, bet vēl vismaz 50 ievainoti, paziņojusi Lielbritānijas policija. Policija notikušo uzskata par iespējamu teroraktu, lai arī precīzs notikušā cēlonis vēl nav zināms.

Sākotnējās pazīmes liecina par pašnāvnieka terorista sarīkotu sprādzienu, paziņojušas divas ASV amatpersonas, kuras vēlējās palikt anonīmas.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja savukārt nosodīja «šausmīgo teroristu uzbrukumu». Sprādziens varētu būt nograndis pirmdien 22.35 pēc vietējā laika (otrdien 0.35 pēc Latvijas laika).

Grandes pārstāvis tikmēr pavēstījis, ka ar 23 gadus veco dziedātāju viss ir kārtībā.

Mediji vēstīja par skaļu sprādzienam līdzīgu troksni neilgi pirms koncerta beigām, kas lika cilvēkiem steigties uz izejām. Aculiecinieki tikmēr vēstīja par paniku, deguma smaku un dūmiem koncerta norises vietā. Daži mediji tikmēr vēstīja par diviem nograndušiem sprādzieniem koncerta norises vietā.

Pašlaik Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) rīcībā nav ziņu, ka sprādzienā Mančestrā būtu cietuši Latvijas iedzīvotāji, informēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V). «Šobrīd mūsu rīcībā nav ziņu, ka sprādzienā Mančestrā būtu cietuši Latvijas valstspiederīgie. Turpinām skaidrot,» sociālajos tīklos rakstīja ministrs.

Ministrs izteica līdzjūtību upuru tuviniekiem un vēlēja drīzu atveseļošanos visiem ievainotajiem.

ĀM aicina visus, kuru rīcībā ir kādas ziņas par cilvēkiem, kas varētu būt cietuši sprādzienā vai kuriem ir nepieciešama palīdzība, noteikti zvanīt uz Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts tālruņa numuru ārkārtas situācijām +371 26 33 77 11 vai tālruni Lielbritānijā +44 77 70 613 540. «Ja esat Mančestrā, aicinām paziņot tuviniekiem, ka esat drošībā,» mudina ĀM.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais