Magņitska mātes advokāts Maskavā «izkritis» pa logu; stāvoklis ļoti smags

Sergeja Magņitska kaps

Advokāts Nikolajs Gorohovs, kurš pārstāv Krievijā ieslodzījumā mirušā fonda «Hermitage Capital» jurista Sergeja Magņitska mātes intereses, ir Maskavā izkritis pa nama logu no piektā stāva un viņa stāvoklis ir ļoti smags, ziņo laikraksts «Novaja gazeta».

«Hermitage Capital» juristi informēja, ka Gorohovs otrdien ievietots Botkina slimnīcā ļoti smagā stāvoklī. Informāciju par hospitalizāciju apstiprināja ziņu avots medicīnas iestādēs.

«Hermitage Capital» pārstāvis pastāstīja laikrakstam «Novaja gazeta», ka Gorohovs izkritis par logu vienā no Maskavas jaunajiem rajoniem, kad kopā ar strādniekiem mēģināja uzcelt vannu uz privātēkas mansarda un celšanas gaitā neizturēja vinča.

Gorohova tuvinieki neredzēja viņa kritienu.

«Hermitage Capital» pārstāvji atzīmēja, ka notikušā cēlonis var būt «gan nelaimes gadījums, gan kaut kas cits».

«Mums par notikušo ir ļoti daudz jautājumu, uz kuriem nevaram saņemt atbildes. Vinča ir paredzēta ļoti lielam svaram – vairākām tonnām, kas ir ievērojami lielāks nekā vannai. Kāpēc vinča pārtrūka – nav saprotams. Kā Nikolajs [Gorohovs] nokrita – arī tas ir jautājums,» sacīja fonda pārstāvji.

«Novaja gazeta» ziņoja, ka Gorohovs kā Magņitska mātes pārstāvis pēdējā laikā «bija aizņemts daudzos procesos, kur centās saukt pie atbildības gan vainīgos viņas dēla bojāejā, gan tās amatpersonas, kas īstenoja Magņitska pēcnāves kriminālvajāšanu un bremzēja viņa bojāejas lietu».

Britu ziņu aģentūra «Reuters» 14.martā ziņoja, ka viens no galvenajiem informatoriem Magņitska lietā Aleksandrs Perepeļičnijs, kurš 2012.gadā nomira, var būt noindēts.

Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advokāts bija apsūdzējis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki piesavinājušies valsts budžeta līdzekļus 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

ASV 2012.gadā tika pieņemts Magņitska likums, ar kuru noteiktas sankcijas pret viņa nāvē iesaistītajiem cilvēkiem. Līdzīga likuma projekts tiek izskatīts Lielbritānijas parlamentā.

Uz augšu