Sv, 1.10.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mūrniece Krievijas vēstnieka vietā izvēlas tikties ar Ukrainas diplomātu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Nākamnedēļ iepazīšanas vizītē Saeimā ieradīsies jaunais Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs, un paredzēts, ka viņš tiksies ar parlamenta priekšsēdētāja biedru Gundaru Daudzi (ZZS), turpretim Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK) vēstniekam sastapt nesanāks, jo viņai tajā dienā ieplānota cita tikšanās - ar Ukrainas diplomātu.

Ārvalstu vēstnieki, sākot darbu Latvijā, parasti dodas iepazīšanās vizītēs ar mūsu valsts augstākajām amatpersonām. Lukjanovs jau ir ticies ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V), kā arī bijis akreditācijas vizītē pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Parlaments uzņems arī jauno Krievijas vēstnieku Jevgeņiju Lukjanovu - ar viņu 14.februārī tiksies Daudze. Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece ar Lukjanovu netiksies, jo viņai tajā diena paredzēta tikšanās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Jevhenu Perebijni.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Mūrnieces preses sekretāre Dace Balode, tikšanās ar Perebijni Saeimas priekšsēdētājai šajā datumā ieplānota jau ilgu laiku iepriekš. Šī būs Perebijņa atvadu vizīte, jo viņš beidz darbu Latvijā, piebilda Balode.

Viņa arī akcentēja, ka ar vēstniekiem atkarībā no iespējām un darba grafika tiekas kāds no Saeimas Prezidija locekļiem. Arī Saeimas kārtības rullis nosaka, ka priekšsēdētājs un viņa biedri sadala savā starpā kārtējos darbus.

Ar iepriekšējo Krievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Vešņakovu, viņam stājoties amatā 2008.gadā, tikās toreizējais Saeimas spīkers Daudze, arī vēlāk, mainoties parlamenta sasaukumam, 2010.gadā ar Krievijas vēstnieku tikās toreizējā spīkere Solvita Āboltiņa (V).

Savukārt Mūrniece, stājoties amatā 2014.gadā, intervijā LTV raidījumam «Rīta panorāma» Saeimas priekšsēdētāja īpaši uzsvēra, ka nespēj iedomāties situāciju, kad varētu tikties ar Krievijas vēstnieku Latvijā. «Es Krieviju uzskatu par agresora valsti, tāpēc neredzu iespēju tikties ar Krievijas vēstnieku, ne šobrīd, kamēr Ukraina cīnās ar šo valsti, ne šobrīd, kamēr manis minētais austrumu kaimiņš cenšas ietekmēt citas valsts intereses, izmantojot informatīvo karu, ko tagad jo īpašāk piedzīvo Latvija un mūsu valsts iedzīvotāji,» toreiz sacīja politiķe.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais