C, 29.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rumānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret valdības plānu apžēlot cietumniekus

LETA/AP
Rumānijā tūkstošiem cilvēku protestē pret valdības plānu apžēlot cietumniekus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tūkstošiem cilvēku svētdien izgājuši Rumānijas pilsētu ielās, lai protestētu pret valdības plānu apžēlot tūkstošiem cietumnieku.

Valdība ir paziņojusi, ka šā plāna mērķis ir mazināt spiedienu uz Rumānijas pārpildītajiem cietumiem. Tā īstenošana tomēr dotu labumu arī dažiem korumpētiem valdības atbalstītājiem.

Vislielākā demonstrācija notika Bukarestē, kur protestētāji sapulcējās Universitātes laukumā un vēlāk devās gājienā uz Uzvaras laukumu, kur atrodas valdības ēkas.

Premjerministrs Sorins Grindjanu, kurš vēlas panākt likuma grozījumus ar ārkārtas dekrētu, paziņoja, ka protesta akcijas esot politizētas, un kritizēja Rumānijas prezidentu Klausu Johannisu, kurš pirms nedēļas piedalījās līdzīgā demonstrācijā.

Valdības ieceri kritizēja arī ģenerālprokurors.

Foto: EPA/LETA

Likuma grozījumi galvenokārt attiektos uz ieslodzītajiem ar soda termiņu līdz pieciem gadiem, izņemot tos, kas notiesāti par seksuāliem vai vardarbīgiem noziegumiem.

Ieslodzītajiem virs 60 gadu vecuma, grūtniecēm un ieslodzītajiem ar maziem bērniem sodi tiktu saīsināti uz pusi neatkarīgi no izdarītajiem noziegumiem.

Tiktu dekriminalizēti arī amata noziegumi, kuru rezultātā radušies finansiālie zaudējumi līdz 200 000 leju (44 387 eiro).

Valdības aplēses liecina, ka likuma grozījumu rezultātā tiktu atbrīvoti 2500 ieslodzītie. Cietumu pārvalde savukārt aplēsusi, ka atbrīvoto skaits sasniegtu 3700.

Protesti notika arī Kluža-Napokā, Timišoarā un vairākās citās Rumānijas pilsētās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais