Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kaimiņš smirdinās pie maniem logiem

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ko iesākt daudzdzīvokļu ēkas 1. stāva iemītniekiem, ja kaimiņš regulāri novieto savu automašīnu tieši zem viņu logiem un 1. stāvā dzīvojošajiem jācieš no auto radītajiem trokšņiem un atgāzēm? Pašvaldības policijā ieteica, ka pirmkārt vajadzētu izrunāties ar kaimiņu. Dzīvojamā zonā automobiļus ar ieslēgtu dzinēju drīkst atstāt uz laiku līdz piecām minūtēm.

TVNET lasītāja Elza raksta: «Es dzīvoju piecstāvu ēkas 1. stāvā, precīzāk sakot, pagrabstāvā. Mūsu ēkas pagalmā ir vieta vairākām automašīnām. Nesūdzos par visiem šoferiem, kuri savus auto novieto pagalmā, taču pret dažu rīcību man ir pretenzijas.

Runa ir kaimiņu, kurš savu mašīnu piebrauc tieši pie maniem logiem. Starp ārējo palodzi un kaimiņu automašīnu paliek tikai aptuveni 10-15 cm. Tā kā dzīvoju pagrabstāvā, šī automašīna ne vien aizsedz man gaismu, kas jau tā ir salīdzinoši neliela, bet arī rada pamatīgu troksni un atgāzes.

Bieži vien kaimiņš savu auto rūcina ļoti agri - ap pulksten sešiem, no kā pamostos gan es, gan bērni.

Turklāt ziemā viņš savu auto arī ilgi silda pirms braukšanas, kas palielina atgāzu daudzumu, kas ienāk pa logu.

Esmu lūgusi, lai viņš savu auto novieto nedaudz tālāk, jo 10-15 cm spraugā man pat nav iespējams atvērt logu, taču kaimiņš, šķiet, zaudējis dzirdi vai arī izliekas nedzirdam.

Ko lai iesāku? Vai ir kādas normas, kas regulē, cik tuvu maniem pagrabstāva logiem kaimiņš drīkst novietot savu auto un cik ilgi to rūcināt, lai nekaitētu manā dzīvoklī mītošajiem cilvēkiem? Kur lai vēršos?»

Savukārt Rīgas pašvaldības policijas galvenais sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis TVNET skaidroja, ka šādos gadījumos, pirmkārt, cilvēki aicināti izrunāties ar attiecīgo kaimiņu, taču, kā redzams pēc uzrakstītā, tas nav līdzējis. Viņš atgādināja, ka

dzīvojamā zonā automobiļus ar ieslēgtu dzinēju drīkst atstāt uz laiku līdz piecām minūtēm.

Ja šis laiks tiek pārkāpts, tad tas ir uzskatāms par pārkāpumu. Dzīvē gan šādas situācijas reti izdodas pierādīt, tādēļ ir svarīga arī pašu iedzīvotāju iesaiste un palīdzība.

Šajā gadījumā viens no risinājumiem būtu rakstīt policijai iesniegumu vai iesūtīt pārkāpumu pašvaldības policijas mobilajā aplikācijā. Abos gadījumos kā pielikums būtu jāpievieno video, kurā redzama automašīnas numura zīme, atrašanās vieta (piemēram, adreses apzīmējums uz ēkas), kā arī tas, ka auto tiek darbināts krietni ilgāk par piecām minūtēm).

Foto: Publicitātes foto

Taču pirms tam jāpārliecinās, ka attiecīgā teritorija patiešām atrodas dzīvojamajā zonā, proti tā apzīmēta ar attiecīgām ceļa zīmēm (skat. foto). Vienlaikus Sadovskis

aicināja arī runāt ar ēkas apsaimniekotāju par stāvvietu organizēšanu pie dzīvojamās ēkas.

Ja ir nepieciešams, tad var uzstādīt attiecīgas ceļa zīmes, kas automašīnas ļauj novietot ar to priekšpusi pret ēkas fasādi, līdz ar to izplūdes gāzes tik ļoti netraucēs.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu