Ja līdz pusnaktij Gambijas politiskā krīze netiks atrisināta, Rietumāfrikas valstis sāks militāro intervenci

LETA/AP
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Carlos Garcia Rawlins / Reute / REUTERS

Ja līdz pusnaktij netiks rasts Gambijas politiskās krīzes risinājums, Rietumāfrikas valstu ekonomiskā kopiena (ECOWAS) ķersies pie militāriem līdzekļiem, trešdien paziņoja reģionālā bloka spēku komandieris.

Intervijā Senegālas radiostacijai RFM Sejdu Maiga Mboro norādīja, ka visas vienības jau ir izejas pozīcijās, gaidot, kad pienāks galīgais termiņš, līdz kuram pieprasīta prezidenta Jahjas Džammeha atkāpšanās.

Aculiecinieki ziņo, ka redzējušu karaspēka vienības, kas dodas Gambijas robežas virzienā.

Kā ziņots, 1.decembrī notikušajās prezidenta vēlēšanās uzvarēja nekustamo īpašumu magnāts Adama Berouss, tomēr Džammehs, kurš Gambijā valdījis 22 gadus, rezultātus atsakās atzīt.

Berouss, kuram ceturtdien paredzēts nodot amata zvērestu, sestdien, baidoties no vardarbības, aizbēga no Gambijas uz Senegālas galvaspilsētu Dakaru.

Senegālas prezidents Makijs Salls pieņēmis Berousu, atsaucoties ECOWAS lūgumam.

Gambijas Augstākā tiesa pirmdien uz vēlāku laiku jau otro reizi atlika Džammeha prasības izskatīšanu, kurā vēlēšanu rezultāti apstrīdēti.

Džammehs sākotnēji 2.decembrī pārsteidza savus kritiķus, atzīstot sakāvi 1.decembrī notikušajās prezidenta vēlēšanās un piekrītot janvārī nodot varu Berousam.

Tomēr drīz pēc tam viņš mainīja savas domas, paziņojot, ka vairs nepieņem šo vēlēšanu rezultātus. Džammehs kā iemeslu minēja to, ka ir konstatēti vēlēšanu procesa pārkāpumi, kurus viņš nosauca par nepieņemamiem.

Prezidents iesniedza sūdzību Augstākajā tiesā, prasot anulēt vēlēšanu rezultātus. Tiesa, kura nav pilnā sastāvā, paziņojusi, ka tai līdz pat maijam varētu neizdoties izskatīt sūdzību.

Cilvēktiesību organizācijas ilgu laiku ir apsūdzējušas Džammeha režīmu oponentu ieslodzīšanā, spīdzināšanā un nogalināšanā.

Pēc Berousa solījuma atbrīvot politieslodzītos Gambijas tiesas jau bija sākušas atbrīvot cilvēkus, kas ieslodzīti cietumos par protestiem pret Džammeha valdību.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu