Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Norvēģijā ieradušies ASV jūras kājnieki

LETA/REUTERS
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Norvēģijā pirmdien ieradušies 300 ASV jūras kājnieki, kas ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad šajā Skandināvijas valstī būs dislocēti ārvalstu karavīri.

Jūras kājnieki pirmdien ieradās Vērnēses lidostā netālu no Tronheimas pilsētas. ASV spēku dislokācija Norvēģijā paredzēta uz vienu gadu, bet pašreiz nosūtīto kontingentu pēc sešiem mēnešiem nomanīs citas vienības.

Amatpersonas ir noraidījušas saistību starp ASV spēku izvietošanu un NATO bažām par Krieviju, lai arī amerikāņu karavīru dislokācija sakrīt ar līdzīgu karaspēka izvietošanu Polijā.

Norvēģijas zemessardze, kas uzņems ASV spēkus, pavēstījusi, ka tie apgūs karadarbības veikšanu ziemas apstākļos.

«Pirmās četras nedēļas viņi apgūs pamatapmācību ziemā, iemācīsies, kā izmantot slēpes un izdzīvot arktiskajā vidē,» atklāja Norvēģijas zemessardzes pārstāvis Rūne Horstads. «Tam nav nekādas saistības ar Krieviju vai pašreizējo situāciju,» viņš piebilda.

Arī Norvēģijas Aizsardzības ministrijas pārstāve noliedza, ka jūras kājnieku dislokācija būtu saistīta ar bažām par Krieviju.

Maskava iepriekš ir apšaubījusi šādas dislokācijas vajadzību,

«Ņemot vērā daudzos Norvēģijas amatpersonu paziņojumus par Krievijas draudu Norvēģijai neesamību, mēs vēlētos zināt, kāpēc Norvēģija tik ļoti vēlas palielināt savu militāro potenciālu,» oktobrī pavēstīja Krievijas vēstniecība Norvēģijā.

ASV jūras kājnieki martā piedalīsies mācībās «Joint Viking», kurās piedalīsies arī britu karavīri.

Norvēģijā jau bija izvietots liels daudzums ASV militārā aprīkojuma, tostarp kalnos ierīkotos tuneļos, tomēr līdz šim amerikāņu karavīri šajā Ziemeļvalstī dislocēti nebija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais