Sv, 1.10.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Jauns Krievijas vēstnieks Latvijā, visticamāk, būs jau janvārī

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Nākamā gada sākumā darbu Latvijā sāks jauns Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs, apstiprināja pašreizējais Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Sarunā Vešņakovs pauda, ka patlaban visas procedūras, kas nepieciešamas jauna vēstnieka nosūtīšanai un iecelšanai, ir praktiski pabeigtas.

«Izskatās, ka tuvākā mēneša, pusotra laikā es noslēgšu savu misiju Latvijā, novadīšu nepieciešamos protokolpasākumus ar oficiāliem pārstāvjiem, vēl paviesošos virknē pilsētu ar atvadu vizītēm. Un tad atstāšu šo valsti, kurā nostrādāju zīmīgu daļu savas dzīves,» skaidroja vēstnieks.

Viņš apstiprināja, ka 2017.gada sākumā Latvijā būs jauns Krievijas vēstnieks. «Viņa vārds vairs netiek turēts noslēpumā, tas būs Jevgeņijs Lukjanovs,» norādīja Vešņakovs.

Kā ziņots, iespējams, Latvijas Ārlietu ministrijai nešķiet pievilcīga jaunā Krievijas vēstnieka kandidatūra, kas apgrūtina tā apstiprināšanu, iepriekš vēstīja laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze». Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, Latvijas Ārlietu ministrijai nav īpaši tīkams Vešņakova potenciālais pēctecis Lukjanovs, jo viņš ir īpaši tuva persona Kremlim.

Ārlietu ministrija šādus no diplomātiskajiem kuluāriem pasprukušus mājienus un baumas oficiāli nekomentē.

Runas par Krievijas vēstnieka maiņu virmoja vasaras sākumā, komplektā ar iespējamā pēcteča vārdu. Tobrīd tas bija Krievijas Federācijas Drošības padomes sekretāra vietnieks Jevgeņijs Lukjanovs. Nevis profesionāls diplomāts kā Vešņakovs, bet cilvēks no Krievijas prezidentam tuvām aprindām.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais