O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

NBS Virsnieku un instruktoru ballē atzīmē Latvijas armijas dibināšanas gadadienu

TVNET
NBS Virsnieku un instruktoru ballē atzīmē Latvijas armijas dibināšanas gadadienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Nacionālo bruņoto spēku Virsnieku un instruktoru balle
Nacionālo bruņoto spēku Virsnieku un instruktoru balle Foto: Jānis Škapars/TVNET

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Virsnieku un instruktoru ballē atzīmē Latvijas armijas un Lāčplēša Kara ordeņa dibināšanas 97.gadadienu.

Ballē piedalās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, TVNET uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Virsnieku balles tradīcija radusies pagājušā gadsimta divdesmitajos gados. Tā laika prese vēsta, ka tolaik valstī bijušas divas prestižas balles – Virsnieku un Preses balle. Līdz mūsdienām saglabājusies vienīgi Virsnieku balle.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pirmā atjaunotā Virsnieku balle tika rīkota 1992.gadā, kad Rīgas pilī pirmo valsi sāka latviešu strēlnieks un aktieris Ēvalds Valters ar kundzi. Kopš 1993.gada Virsnieku balle tiek rīkota Rīgas Latviešu biedrības namā – vietā, kur 1918.gada rudenī veidojās Latvijas armijas pirmās vienības.

Atšķirībā no Virsnieku balles, kas ir vēsturisks mantojums, Instruktoru balles sāka rīkot tikai 2001.gadā, lai celtu instruktoru, kuri tiek dēvēti arī par «armijas mugurkaulu», prestižu bruņotajos spēkos un sabiedrībā.

2009.gadā tika veiktas būtiskas izmaiņas, abas balles apvienojot vienā, un kopējā Virsnieku un instruktoru balle notika 20.novembrī Rīgas Latviešu biedrības namā.

Balle sākas ar polonēzi un valsi. Līdztekus dejām uzstājas mākslinieki, tiek baudīta svētku torte, ko sagriež Nacionālo bruņoto spēku komandieris.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu