Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kremļa vasalis uz Rīgu atvedis stāstu «Krievijai rūp Eiropas problēmas»

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: TASS/Scanpix

Pastāv viedoklis, ka Maskavā priecājās par katru jaunu Eiropas problēmu, bet tas neatbilst patiesībai, šodien Urbanoviča rīkotajā «Baltijas forumā» sacīja Krievijas Ārlietu padomes priekšsēdētājs Igors Ivanovs. «Es varu jums apliecināt, ka tas tā nav,» teica agresorvalsts pārstāvis, paužot, ka Krievija vēloties «stabilus un paredzamus partnerus Eiropā».

Papildināts ar: Lai gan foruma atklāšanā bija paredzēta arī Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova uzruna, viņš pasākuma pirmajā pusē piedalījās, bet runu neteica.

Ivanovs arī atsaucās uz savu iepriekšējā gada runu, kurā teicis par Eiropas norietu, kura tika uztverta kā pārāk pesimistiska. Viņš norādīja, ka šodien gribētos atzīt, ka tā tiešām bija pārlieku pesimistiska, tomēr to nevar izdarīt. Gada laikā kopš iepriekšēja «Baltijas foruma» nevienai no daudzām Eiropas krīzēm netika rasts risinājums, turpināja Ivanovs.

Viņaprāt, jautājums nav par to, vai Eiropai būs nākama krīze, bet gan par to, cik daudz laika līdz tam. «Katrs bezdarbības gads padara situāciju kontinentā arvien bīstamāku,» klāstīja Ivanovs.

Viņš pauda viedokli, ka ES un NATO nav monopols svarīgu jautājumu risināšanai, un vajadzēs sākt plašāku sarunu par Eiropas nākotni. Runājot par «negatīvu tendenču» mainīšanu, Ivanovs pieminēja kompleksu draudu un izaicinājumu izvērtēšanu, tāpat viņš runāja par stratēģiskās plānošanas komitejas izveidi starp Eiropas Savienību un Krieviju, kas piedāvās ilgtermiņa risinājumus Eiropas nākontei.

Runas noslēgumā Ivanovs novēlēja tikt pāri šim «bīstamajām periodam» ar iespējami mazākiem zaudējumiem.

Viņš arī pieminēja, ka Latvijas robežsargi aizturējuši Krievijas propagandas informācijas aģentūras «Rossija segodņa» galveno producenti Ellu Taranovu, kas ieradusies uz Jūrmalā notiekošo «Baltijas forumu». Ivanovs pauda viedokli, ka tas bija saistīts ar vēlmi aizēnot forumu.

Kā ziņots šodien Jūrmalā notiek politiķa Jāņa Urbanoviča (S) vadītā «Baltijas foruma» konference «Krievija-Eiropas Savienība (ES): savstarpējās atkarības izaicinājumi un jaunās dienaskārtības veidošana», kurā paredzēts turpināt pērn iesākto diskusiju par «Krievijas-ES attiecībām un to ietekmējošajiem faktoriem».

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais