Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gruzijas parlamenta vēlēšanās uzvarējusi valdošā partija

Gruzijā sestdien notikušajās parlamenta vēlēšanās uzvarējusi valdošā partija «Gruzijas sapnis - Demokrātiska Gruzija», svētdien paziņoja Gruzijas Centrālā vēlēšanu komisija. Pēc 50,41% biļetenu saskaitīšanas konstatēts, ka «Gruzijas sapnis - Demokrātiska Gruzija» saņēmusi 50,56% balsu.

Otrajā vietā ir bijušā prezidenta Mihaila Saakašvili atbalstītāju partija «Vienotā nacionālā kustība», kas ieguvusi 26,52% balsu.

Pārējās partijas saņēmušas mazāk nekā piecus procentus balsu.

«Gruzijas sapnis», kuru pirms iepriekšējām vēlēšanām izveidoja miljardieris Bidzina Ivanišvili, spējis saglabāt popularitāti, vienlaicīgi neatsakoties no prorietumnieciskās orientācijas un cenšoties uzturēt pragmatiskas attiecības ar Krieviju.

Arī «Vienotā nacionālā kustība» iestājas par ciešākām attiecībām ar Eiropas Savienību (ES), taču tā daudz kritiskās izturas pret Maskavu, kas 2008.gadā, kad prezidenta krēslā atradās partijas dibinātājs Saakašvili, izvērsa pret Gruziju atklātu militāro agresiju.

Gruzijas parlamentā ir 150 deputāti, no kuriem 77 deputāti tieki ievēlēti daudzmandātu apgabalā, kurā partiju sarakstiem jāpārvar 5% barjera, bet 73 deputāti - vienmandāta apgabalos.

Parlamenta pilnvaru termiņš ir četri gadi.

Uz augšu
Back