Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dūklavs: ZZS ministru tikšanās ar Krievijas vicepremjeru ir svarīga, lai veidotu ekonomiskās attiecības ar kaimiņvalstīm

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijai ir svarīgi veidot ekonomiskās attiecības ar citām valstīm, īpaši tuvākajām kaimiņvalstīm, piemēram, Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju un arī Krieviju, uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), komentējot Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministru tikšanos ar Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieku Arkādiju Dvorkoviču.

ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa informēja, ka tikšanās notika Dvorkoviča atvaļinājuma laikā, kuru Krievijas amatpersona pavadīja Jūrmalā. «Par to bija informēti masu mediji, un tajos bija publicēta informācija par tikšanos,» pausts ZZS paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Dūklavs, saņemot piedāvājumu no Krievijas vēstnieka Aleksandra Vešņakova tikties ar Dvorkoviču, par gaidāmo tikšanos informēja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V), pārrunājot tās tēmas, kas Latvijai būtu svarīgas neformālā sarunā ar kaimiņvalsts amatpersonu, apgalvo ZZS.

3.augustā zemkopības ministrs ar Dvorkoviču apmeklēja zivju pārstrādes uzņēmumus «Karavela» un «Gamma A», kuros Krievijas vicepremjers, kura atbildības lokā ir lauksaimniecības un zivsaimniecības jautājumi, iepazinās ar zivju pārstrādes produkcijas ražošanas procesu un gatavo produkciju, «gūstot labu iespaidu» par Latvijas uzņēmumu darbību un produkcijas kvalitāti, norādīts ZZS paziņojumā medijiem.

ZZS uzsver, ka šāds uzņēmumu apmeklējums ir nozīmīgs kontekstā ar Latvijas zivjrūpnieku iespējām atsākt eksportu uz Krieviju, jo pašlaik ir spēkā Krievijas Veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta aizliegums ievest zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas.

Pēc abu uzņēmumu apmeklējuma Dvorkovičs esot izteicis solījumu pievērst uzmanību jautājumam par Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumu eksporta atjaunošanu uz Krieviju.

Tikšanās turpinājumā zemkopības ministrs, «ievērojot Dvorkoviča atbildības jomas», pieaicināja uz sarunu satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS) un finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS). «Ievērojot to, ka Krievijas vicepremjera kompetencē ir arī transporta un tranzīta jautājumi, tika pārrunātas Latvijas un Krievijas sadarbības iespējas kravu pārvadājumos un tranzīta jomā,» klāsta ZZS.

Latvijai ir svarīgi sekmēt tautsaimniecības attīstību un līdz ar to iedzīvotāju labklājības kāpumu, veidojot un uzturot labas ekonomiskās attiecības ar kaimiņvalstīm, uzsver Dūklavs. Viņš pauda, ka Latvijai ir svarīgi veidot ekonomiskās attiecības ar citām valstīm, īpaši tuvākajām kaimiņvalstīm, piemēram, Igauniju, Lietuvu, Baltkrieviju un arī Krieviju, lai aizstāvētu savu lauksaimnieku un uzņēmēju intereses un iespējas eksportēt savu produkciju.

«Tikšanās ar citu valstu amatpersonām ministriem arī līdz šim ir notikušas dažādos formātos - gan oficiālas, gan neoficiālas, aizstāvot Latvijas nacionālās intereses un domājot par tautsaimniecības attīstības veicināšanu,» pauž ZZS.

Šonedēļ jautājumu par šo tikšanos bija paredzēts izskatīt valdošās koalīcijas sanāksmē, tomēr tas Dūklava atvaļinājuma dēļ atlikts uz nedēļu.

Latvijas Ārlietu ministrija atbalsta praktisko jautājumu kārtošanu ar Krievijas pārstāvjiem, taču Latvijas amatpersonām jāievēro valdības noteiktā kārtība, kādā notiek valsts amatpersonu tikšanās, līdz ar to ministrija sagaida izsmeļošu un detalizētu informāciju par šo tikšanos. ĀM pauda, ka toreiz par savu iespējamo tikšanos bija informējis Dūklavs, taču par pārējo ministru dalību sarunā ĀM neesot bijis informācijas.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais