S, 30.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

ASV papildina «Magņitska sarakstu» ar vēl četru Krievijas amatpersonu vārdiem

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: AFP/LETA

ASV pirmdien iekļāvusi tā dēvētajā Magņitska sarakstā vēl vairākas Krievijas amatpersonas. To Maskavas amatpersonu sarakstā, kam liegta ieceļošana ASV, iekļauts viens no Krievijas iekšlietu ministra vietniekiem, kāds Čečenijas administrācijas pārstāvis, kā arī vēl divas amatpersonas, kuru amati nav atklāti.

Vienlaikus tiek iesaldēti arī šo personu īpašumi, kas atrodas ASV jurisdikcijā.

Tādējādi ASV Valsts departamenta «melnajā sarakstā», kas sastādīts, pamatojoties uz pirms diviem gadiem pieņemto «Magņitska likumu», kopumā ir 34 Krievijas amatpersonu vārdi. 16 no tiem sarakstā iekļauti pēdējā gada laikā, pavēstīja Valsts departamenta pārstāvis Džefrijs Ratke.

Šajā «melnajā sarakstā» tiek iekļauti Krievijas pilsoņi, kas bijuši saistīti ar fonda «Hermitage Capital» jurista un korupcijas apkarotāja Sergeja Magņitska nāvi cietumā.

Magņitskis mira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas izolatorā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad advikāts bija apsūdzēja vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta izlaupīšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš mira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka tiesībsargājošo iestāžu darbinieki piesavinājušies valsts budžeta līdzekļus 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka šīs personas atriebjoties organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais