Britu slavenības atklātā vēstulē iestājas par Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā

Britu aktieri Džūda Lovs, Keira Naitlija un Benedikts Kamberbačs parakstījuši atklātu vēstuli, kurā norāda, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nodarītu ievērojamu «kaitējumu» radošajai sfērai.

Kopumā vēstuli parakstījuši gandrīz 300 aktieri, mūziķi, rakstnieki un mākslinieki. Viņi norāda, ka ES finansējums un iespēja brīvi strādāt citās valstīs esot bijusi ļoti nozīmīga dažādos projektos.

Vēstuli parakstījuši aktieri Bils Naijs, Čivetels Edžiofors, Džons Hērts, Patriks Stjuarts un Tendija Ņūtone, arhitekts Ričards Rodžerss, māksliniece Treisija Emina, rakstnieks Džons le Karē, komiķe Džo Brenda, modes dizainere Vivjena Vestvuda, kā arī režisors Ričards Kērtiss.

«Lielbritānija Eiropā ir ne vien spēcīgāka, bet arī iztēles bagātāka un radošāka. Aiziešanas gadījumā mūsu globālie radošie panākumi pavājinātos,» teikts vēstulē. «Aiziešana no ES miljoniem cilvēku visā Lielbritānijā būtu kā lēciens nezināmajā, tāpat kā vēl miljoniem citu cilvēku šeit un citviet, kuri gūst labumu no Lielbritānijas kultūras sektora izaugsmes un kolorīta.»

«Mēs uzskatām, ka atrašanās ES sastāvā veicina Lielbritānijas vadošo lomu uz pasaules skatuves. Nekļūsim par izstumto, kas kliedz no zāles aizmugures,» norāda vēstules autori.

Kampaņas rīkotāji norāda, ka Lielbritānijā radošajās industrijās un digitālajā sektorā strādā vairāk nekā 2,2 miljoni cilvēku. Šīs jomas gūst miljardiem mārciņu lielus ienākumus, eksportējot produktus uz ES dalībvalstīm, un tās ir starp visstraujāk augošajiem sektoriem Lielbritānijas ekonomikā.

Uz augšu