O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skolotāji pulcējas pie Saeimas, aicinot pacelt viņu algas

TVNET/LETA
Skolotāji pulcējas pie Saeimas, aicinot pacelt viņu algas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šorīt pie Saeimas bija pulcējušies simtiem pedagogu no visas Latvijas, lai uz izklāta sarkanā paklāja sarunās ar deputātiem vēlreiz atgādinātu par partiju priekšvēlēšanu solījumiem piešķirt adekvātu finansējumu jauna pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai. Skolotāji mēģināja uzrunāt deputātus par savas situācijas traģiskumu, ka nav naudas pat savu bērnu svētku dāvanām, ka nav cieņas pret profesiju, kas patiesībā ir mūsu valsts pamats.

Atbalstu piketam paudušas arī arodbiedrība LABA, Latvijas Izglītības vadītāju asociācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

Kā pastāstīja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs, pikets sāksies plkst.8.15 un ilgs aptuveni stundu. Šajā laikā, plkst.8.15, uz tikšanos LIZDA vadību aicinājusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), lai pārrunātu izglītības un zinātnes darbinieku prasības. Aptuveni plkst.8.50 par sarunu rezultātiem protestētājus uzrunās LIZDA vadība.

Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

LIZDA aicina visus deputātus šorīt pirms Saeimas sēdes neformāli aprunāties ar sava vēlēšanu reģiona protestējošajiem izglītības darbiniekiem, kuri pieprasa rezervēt 2015.gada budžetā pietiekamu finansējumu, lai no 1.septembra varētu ieviest jaunu pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli.

LIZDA uzsver, ka jaunais darba samaksas modelis nedrīkst pasliktināt jau tā neapmierinošo finansiālo situāciju un tam ir jānodrošina godīgs, konkurētspējīgs atalgojums. Jauna atalgojuma modeļa ieviešanai no Izglītības un zinātnes ministrijas prasītajiem 12 līdz 36 miljoniem eiro valdība patlaban rezervējusi vien trīs miljonus eiro, kas neesot pietiekami, lai ieviestu plānoto atalgojuma reformu bez krasiem zaudējumiem.

LIZDA uzsver, ka jauna modeļa ieviešana ar pašreizējiem līdzekļiem vai iekšējā pārdale nav iespējama, jo vēl krīzē budžets samazināts par 60%.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu