Sv, 1.10.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiešraide. Rīgā notiek ikgadējais 9.maija gājiens

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Austra Helēna Žaggere/LETA

Uzvaras parkā uz biedrības «9.maijs.lv» rīkotajām Otrā pasaules kara beigu svinībām pirmdienas pēcpusdienā pulcējušies jau aptuveni 5000 cilvēki, pastāstīja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Sadovskis informēja, ka patlaban aizturēto nav un pasākums norit mierīgi.

Uzvaras parkā sastopami dažādu gadagājumu ļaudis. Cilvēki pie pieminekļa noliek gan ziedus, gan bojā gājušo karavīru fotogrāfijas. Rīta pusē ziedus pieminekļa pakājē nolika arī Rīgas mērs Nils Ušakovs («Saskaņa») un Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kā arī vēl citu valstu vēstniecību pārstāvji.

Starp pasākuma apmeklētājiem bija arī biedrības «9.maijs.lv» vadītājs un Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks («Saskaņa»), Eiroparlamenta deputāts Alfrēds Rubiks un prokrieviskie aktīvisti Elizabete Krivcova, Jānis Kuzins, Josifs Korens.

Visas dienas garumā Uzvaras parkā notiek svētku koncerts.

Pirmdien arī simbolisku skrējienu apkārt Uzvaras parkam rīkoja Nacionālās apvienības jaunieši, tādējādi paužot savu attieksmi pret parkā notiekošo. Uz jauniešu krekliņiem bija attēlots nosvītrota Staļina attēls un tos rotāja uzraksts «Kaunies svinēt Latvijas okupāciju».

Aģentūra BNS novēroja, ka lielai daļai cilvēku pie apģērba bija piespraustas Georga lentītes, bet daļa vecākā gadagājuma ļaužu bija izvēlējušies savu apģērbu rotāt ar medaļām. Tāpat starp parka apmeklētājiem ir ļaudis, kas ģērbušies militāros tērpos vai arī variācijās par tiem, kā arī cilvēki, kuru apģērbu rotā Krievijas simbolika vai kaimiņvalsts prezidenta Vladimira Putina ģīmetne.

Uzvaras parkā dežurē apsargi un pašvaldības policijas darbinieki, bet ap pasākuma teritoriju kārtību uzrauga pašvaldības un VP darbinieki. Tāpat Uzvaras parkā 9.maija svinētājiem ir pieejams medpunkts.

Jau ziņots, ka oficiāli Latvijā 8.maijā piemin II Pasaules kara beigu atceres dienu, bet 9.maijā pasākumus Uzvaras parkā tradicionāli rīko krievvalodīgo organizācijas, jo tad Uzvaras dienu svin Krievijā. Biedrība «9.maijs», ko vada Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks («Saskaņa») rīko svētkus Uzvaras parkā, gājienu šogad rīko Latvijas Antinacistiskās komiteja un biedrība «Perom».

Programma liecina, ka aptuveni plkst.21.20 uzrunu sacīs Ušakovs, bet plkst.21.30 uz skatuves pie Uzvaras pieminekļa uzstāsies Krievijas rokdziedātāja Diana Arbeņina un grupa «Nočnije snaiperi».

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais