Zatlers un 125 uzņēmēji dodas uz Krieviju

FOTO: LETA

Svarīgs notikums Latvijas ārpolitikā. Šodien sākas Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera oficiālā vizīte Krievijā. Tur viņš tiksies ar ietekmīgās kaimiņvalsts augstākajām amatpersonām, tostarp prezidentu Dmitriju Medvedevu un premjeru Vladimiru Putinu. Līdz ar prezidentu uz Krieviju dosies arī vairāk nekā simts Latvijas uzņēmēju.

Zatleru oficiālajā vizītē uz Krieviju varētu pavadīt Latvijas vēsturē lielākā prezidenta vizītes delegācija. Uz Krieviju kopumā dosies gandrīz 190 personas. Tostarp Zatleram līdzi dosies 125 Latvijas uzņēmēji.

Tāpat uz Krieviju dosies vairāki ministri un citas augstas Latvijas amatpersonas, piemēram, Rīgas mērs Nils Ušakovs un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas prezidenta Valda Zatlera vizītē Krievijā darba valoda būs krievu, taču prezidents runās arī latviski.

Runās gan par ekonomiku, gan politiku

Vizītē iecerēts pārrunāt četrus jautājumu blokus. Pirmais ir politiskais dialogs, kurā abas valstis paziņos par kopīgas Vēsturnieku komisijas izveidošanu.

Otrais bloks būs ekonomika, kurā tiks spriests par auto un dzelzceļa infrastruktūras attīstību, Latvijas uzņēmēju eksportjaudas palielināšanu un savstarpējo tirdzniecību, autotransporta rindu problēmas risināšanu uz Latvijas-Krievijas robežas un par sadarbības uzlabošanu tūrisma jomā.

Trešais sarunu bloks būs NATO un Eiropas Savienības attiecības ar Krieviju. Tajā tiks apspriesta bezvīzu režīma ieviešana starp Krieviju un Eiropas Savienību, kā arī tiks aktualizēts jautājums par iespējamību nodrošināt kravu plūsmu no Afganistānas uz Latviju caur Krievijas teritoriju.

Ceturtais nozīmīgais jautājums būs līgumtiesiskās bāzes sakārtošana, noslēdzot vairākus starpvalstu līgumus, vienošanās un vienu protokolu.

Tiksies ar Medvedevu un Putinu

Pirmdien paredzēta tikšanās ar Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētāju Jevgēņiju Primakovu, dalība un uzruna Latvijas-Krievijas Federācijas biznesa forumā, tikšanās ar Viņa Svētību, Svētīgo Maskavas un visas Krievzemes Patriarhu Kirilu, tikšanās ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu un viņa kundzi. 

Tāpat pirmdien Zatlers tiksies ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu un piedalīsies divpusējo starpvalstu līgumu parakstīšanas ceremonijā. Paredzēta arī Zaltera un Krievijas prezidenta kopīgā preses konference.

Pēcpusdienā ieplānota dalība Latvijas un Krievijas delegāciju sarunās pusdienu laikā, kā arī piedalīties vainaga nolikšanas ceremonijā pie Nezināmā Kareivja kapa. Notiks arī Zatlera preses konference Latvijas plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem un tikšanās ar Krievijas premjerministru Vladimiru Putinu.

Pirmdienas vakaru prezidents noslēgs, piedaloties Latvijas vēstnieka Krievijā un viņa kundzes rīkotajā koncertā un pieņemšanā. 

Dodas uz Sanktpēterburgu

Otrdien Zatlers tiksies ar Maskavas mēru Sergeju Sobjaņinu, Krievijas Federālās sapulces Federācijas padomes priekšsēdētāju Sergeju Mironovu, kā arī piedalīsies ziedu nolikšanā pie represiju upuru pieminekļiem poligonā Butovā un Komunarkā.

Otrdien Valsts prezidentam paredzēta došanās uz Sanktpēterburgu un tikšanās ar latviešu kopienas pārstāvjiem Sanktpēterburgā.

Priecāsies par Sanktpēterburgas mākslu

Trešdien Zatlers piedalīsies un teiks uzrunu Latvijas-Krievijas Federācijas biznesa forumā "Jaunas iespējas Krievijas-Latvijas ekonomiskajām attiecībām". Viņam paredzēta arī dalība vainaga nolikšanas ceremonijā pie pieminekļa Piskarevas memoriālajā kapsētā, kā arī tikšanās ar Sanktpēterburgas vicegubernatoru Mihailu Osejevski.

Zatlers piedalīsies arī Sanktpēterburgas vicegubernatora Mihaila Osejevska darba pusdienās par godu Latvijas Valsts prezidentam, kā arī apmeklēs valsts mākslas muzeju "Ermitāža", Petrapavlovskas klosteri un Īzaka katedrāli. Trešdienas vakarā Latvijas delegācija brauks atpakaļ uz Latviju.

Valsts prezidenta kundzei Lilitai Zatlerei oficiālās vizītes laikā Krievijā ir paredzēta daļēji atsevišķa programma.

Arī portāls TVNET sekos līdzi vizītes gaitai un informēs par tajā notiekošo!

Uz augšu