Zikovs neatzīst vainu celtajā apsūdzībā

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Rīgas apgabaltiesa šodien pēc būtības sāka izskatīt krimināllietu, kurā par šā gada februārī izdarīto slepkavību kinoteātrī "Citadele" apsūdzēts Nikolajs Zikovs. Viņš savu vainu prokuratūras celtajā apsūdzībā noliedza, taču vienlaikus atzina, ka daži tur norādītie fakti atbilst patiesībai.

Lietu izskatīs atklātās sēdēs

Tā kā Zikovs patlaban atrodas apcietinājumā, uz tiesu viņu no cietuma konvojēja policijas darbinieki. Uz lietas izskatīšanu kā klausītāji bija ieradušies ne tikai plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, bet arī aptuveni 20 skolēni.

Zikova aizstāvis advokāts Armands Šūmanis tiesai bija nosūtījis iesniegumu, lūdzot iztiesāt šo krimināllietu aiz slēgtām durvīm, jo viņa klients esot atzīts par ierobežoti pieskaitāmu un kriminālprocesa materiāliem pievienota virkne dokumentu, kuros atspoguļoti sensitīvi dati par personu veselības stāvokli.

Tiesā Šūmanis un viņa aizstāvamais šo lūgumu uzturēja, taču pārējie procesa dalībnieki - prokurore Jekaterina Kušakova un cietušo pārstāvji - norādīja, ka lietas iztiesāšanai aiz slēgtām durvīm neesot pamata.

Tiesa nolēma lietu izskatīt atklātās sēdēs.

Zikovs izšāvis no pistoles "Glock 19"

Pēc tam tika atklāta tiesas izmeklēšana, dodot vārdu prokurorei, kura nolasīja apsūdzību.

Apsūdzībā izskanēja līdz šim jau publiski zināmi fakti, taču bija arī iepriekš plaši neapspriestas detaļas, piemēram, tas, ka Zikovs izšāvis no pistoles "Glock 19".

Kino seansa sākumā apsūdzētais esot trokšņojis un čaukstinājis konfekšu turzu, tāpēc 1968.gadā dzimušais bankas "Citadele" darbinieks un četru bērnu tēvs Aigars Egle, kurš sēdējis rindu zemāk, izrāvis konfekšu turzu Zikovam no rokām un nolicis to zemē, teikts apsūdzībā.

Filmas beigās Zikovs priekšā sēdošajam Eglem uzlējis no pudeles nelielu daudzumu ūdens. Viss beidzies ar četriem no Zikova ieroča raidītiem šāvieniem, trīs no tiem trāpījuši Egles ķermenī un notikuma vietā viņš miris, liecina apsūdzība.

Zikovs savu vainu neatzīst

Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības administrācija šajā kriminālprocesā lūgusi piedzīt no Zikova 600 latu kompensāciju. Noprotams, ka šādu naudas summu valsts kompensācijā izmaksājusi Egles tuviniekiem.

Lūgts paust savu attieksmi pret apsūdzību, Zikovs tiesā sacīja: lai gan daži norādītie fakti atbilst īstenībai, to interpretācija kopumā neesot patiesa. Lūgts pagaidām izteikties vispārinātāk, Zikovs rezumēja, ka neatzīst savu vainu viņam celtajā apsūdzībā.

Tēvu nogalina meitas acu priekšā

Pēc jautājuma izlemšanas par pierādījumu pārbaudes kārtību tiesa aicināja sniegt liecības cietušās - nogalinātā Egles nepilngadīgās meitas - pārstāvei Sandrai Saulītei, kura ir šīs meitenes māte un bijusi arī Egles šķirtā sieva.

Saulīte liecināja, ka 2011.gada 19.februārī viņas meita no dzīvesvietas Jelgavā bija devusies uz modeļu skolu Rīgā. Pēc skolas apmeklējuma meitenes tēvs - Egle - piedāvājis viņai kopīgi aiziet uz kinoteātri. Meitene piezvanījusi mammai, lai šo kinoteātra apmeklējumu saskaņotu ar viņu, un mamma to atļāvusi.

Pēc filmas meitene zvanījusi mammai raudādama un satraukti stāstījusi, ka kāds šāvis. Saulīte nesapratusi, kas īsti noticis. Meitene sarunu pārtraukusi. Mamma viņai atzvanījusi, un tikai tad no meitenes teiktā bijis noprotams, ka šāvējs ir uzbrucis viņas tēvam - Eglem. Mamma mierinājusi meitu un devusi viņai norādījumus izsaukt policiju un neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Saulīte nekavējoties pieņēmusi lēmumu braukt uz Rīgu, taču viņas mašīna bijusi remontā, tāpēc viņu uz Rīgu atvedis sašautā Egles brālis Kaspars.

Kad abi piebraukuši pie kinoteātra, meita izskrējusi no tā raudādama un sacījusi, ka tētis ir miris.

Saulīte šodien tiesā atcerējās, ka uzreiz pēc tam viņi piekrituši doties uz policiju, lai meitene varētu sniegt liecības par notikušo. Sieviete pauda bažas, ka viņas meita nav varējusi beigt pārdzīvot notikušo un ilgstoši vainojusi tajā sevi, teikusi, ka varējusi todien nesatikties ar tēvu vai arī izvēlēties skatīties citu filmu.

Cietušās pārstāve liecināja, ka pēc Egles nāves vairākkārt vedusi meitu pie psihologiem, bet uz kino tagad meitene vairs vispār neejot, tāpat viņa nevēloties redzēt Zikovu, tāpēc arī viņai nebūtu vēlams nākt uz šīs lietas izskatīšanu tiesā.

Šodien Saulīte tiesā nevarēja iesniegt nekādus dokumentus, kas apliecinātu, ka viņas meita uz tiesu neierodas attaisnojošu iemeslu dēļ, taču līdz nākamajai sēdei viņa apņēmās sarūpēt šādu atzinumu no psihologa.

Nākamā tiesas sēde - 3.janvārī

Pēc Saulītes uzklausīšanas tiesa Zikova lietas izskatīšanā pasludināja pārtraukumu līdz nākamā gada 3.janvāra plkst.10. Tad uz tiesu tiks aicināti pieci liecinieki. Vēl pa pieciem lieciniekiem iecerēts nopratināt tiesas sēdēs, kas notiks 4., 16., 17. un 18.janvārī, bet 19.janvārī uz tiesu tiks aicināti trīs liecinieki. Lietas izskatīšana plānota arī 31.janvārī.

Kā ziņots, prokurore Kušakova Zikova lietu izskatīšanai tiesā nodeva pirms nepilna mēneša jeb 26.oktobrī, informēja prokuratūras preses sekretāre Laura Pakalne.

Var piespriest 20 gadus cietumā

Zikovs pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 117.panta 3.punkta par slepkavību, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā. Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem, piemērojot policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem un konfiscējot mantu.

Prokurore apsūdzību Zikovam uzrādīja 18.maijā.

Kā ziņots, šā gada 19.februārī Rīgā, "Forum Cinemas" kinoteātrī "Citadele", filmas "Melnais gulbis" seansa beigās kinozālē tika nošauts 1968.gadā dzimušais bankas "Citadele" augsta līmeņa darbinieks, četru bērnu tēvs Egle. Tūliņ pēc notikušā aizdomās par šo slepkavību policija aizturēja 1983.gadā dzimušo juristu Zikovu, kuram vēlāk tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Egle tika nošauts nepilngadīgās meitas acu priekšā pēc tam, kad netālu sēdošajam Zikovam aizrādīja par nepiedienīgi skaļu uzvešanos filmas laikā.

Uz augšu