Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Politologs: «Vienotībā» būtu jānotiek priekšsēdētāja nomaiņai

BNS
Politologs: «Vienotībā» būtu jānotiek priekšsēdētāja nomaiņai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Ņemot vērā, ka valdības maiņa notika partijas pašas iniciatīvas dēļ, kas noveda pie negatīva iznākuma, «Vienotībā» būtu jānotiek priekšsēdētāja maiņai, sacīja politologs Filips Rajevskis.

Partijas priekšsēdētājam ir jāuzņemas atbildība par notiekošo partijā - ja ir labi laiki, priekšsēdētājs paliek, ja iestājas slikti laiki, tad priekšsēdētājam jāaiziet. «Tā varētu būt simboliska atbildības uzņemšanās un atbildības grožu nodošana,» sacīja Rajevskis.

Politologs akcentē, ka esošajai partijas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai ir milzīga politiskā pieredze un viņa ir nopietns politiskais resurss. «Daudz kas atkarīgs no viņas pašas, kā viņa saredz savu politisko nākotni. Tomēr Āboltiņai varētu būt grūti iemācīties respektēt citu partijas priekšsēdētāju, jo viņa nav no tiem, kas ārkārtīgi respektētu citus,» viedokli pauda politologs.

Komentējot Āboltiņas izvēli par savu lēmumu paziņot kandidātu izvirzīšanas procesa vidū, Rajevskis minēja, ka, iespējams, Āboltiņa izvēlējusies «iztaustīt vidi», lai saprastu, vai viņai ir atbalsts un pēc tam izlemt par savu nākotni.

Viņš vērtē, ka interesants ir «Vienotības» priekšsēdētāja izvirzīšanas mehānisms - process ir demokrātisks, kur iespējams parādīsies daudz kandidātu. Tas vēl vairāk var sašķelt partiju, taču var arī novest pie veiksmīga, atklātāka rezultāta, jo tad biedri redzēs, kāpēc kāds kandidāts kļuvis par priekšsēdētāju, kas būs nevis elites virzīts un uzspiests vadītājs.

Rajevskis norādīja, ka pagaidām skaļa informācija par kandidātiem no partijas nav bijusi, bet, ņemot vērā politiskā spēka sadrumstalotību, bijušajam eirokomisāram Andrim Piebalgam nevajadzētu būt vienīgajam kandidātam uz «Vienotības» vadītāja amatu.

Jau ziņots, ka politiskās partijas «Vienotība» biedri svētdien pulcēsies Dailes teātri, lai kopīgi vērotu mūziklu «Žanna D'arka», un pārrunātu partijas aktualitātes.

Partijas preses sekretāre Laila Timrota pastāstīja, ka tradīcija kopīgi doties uz teātri, partijai ir jau ilgi, un tas ir veids kā partiju, kurai ir daudz biedru un nodaļu, saaicināt kopā, pārrunāt aktualitātes un pateikt paldies par darbu. Šoreiz partijas biedri kopīgi, slēgtā izrādē, vēros Dž.Dž.Džilindžera mūziklu «Žanna D'arka».

Tāpat svētdien teātra telpās līdzšinējā partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa plānojusi partijas biedrus informēt par savu lēmumu saistībā ar viņas turpmāko darbību partijā.

Jau ziņots, ka 4.jūnijā notiks «Vienotības» ārkārtas kongress, kurā vēlēs jauni partijas vadību. Kandidāti jāizvirza līdz 18.aprīlim.

Jaunākā «Latvijas Faktu» aptauja liecina, ka martā populārākā bija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuru atbalstīja 20% vēlētāju, «Saskaņu» - 17,9%, Nacionālo apvienību - 9% vēlētāju, bet «Vienotību» atbalstītu 5,5% respondentu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais