S, 26.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Saskaņa» kārtējo reizi rosina pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par brīvdienu

LETA
«Saskaņa» kārtējo reizi rosina pareizticīgo Ziemassvētkus noteikt par brīvdienu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Partija «Saskaņa» kārtējo reizi rosina noteikt, ka 7.janvāris - diena, kad pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus, - Latvijā ir jānosaka par brīvdienu.

«Saskaņas» Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši parlamentā grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz, ka arī 7.janvāris ir svētku diena.

Likumprojekta anotācijā teikts, ka Ziemassvētki Latvijā kā svētku dienas ir 24., 25., un 26.decembrī. Tomēr Ziemassvētki, kurus pareizticīgie un vecticībnieki svin 7.janvārī, nav šajā likumā noteikti kā svētku diena.

Kopumā Latvijā ir aptuveni 400 000 pareizticīgo un vecticībnieku, un, atzīstot par svētku dienu arī 7.janvāri, tiktu veicināta sabiedrības integrācija, uzskata likuma izmaiņu iniciatori, kuri arī piebilst, ka šādi grozījumi labvēlīgi ietekmēšot pareizticīgo un vecticībnieku attieksmi pret valsts varu.

«Saskaņa» jau iepriekšējos gados vairākkārt ir rosinājusi līdzīgas izmaiņas, taču parlamenta vairākuma atbalstu šī iecere līdz šim nav guvusi.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu