Latvijas „sarkanā pagātne” ļauj izcelties tūrisma ceļvedī (12)

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: http://travelart.lv

Piektdien Lielbritānijā izdota “Lonely Planet” gadagrāmata “Best in Travel 2011”, kurā šogad atrodama arī mūsu valsts. Tomēr vienīgais, kas, pēc autoru domām, ir padarījis Latviju ievērības cienīgu, ir mūsu padomju mantojums, ziņo travelart.lv

Atceroties, ka tieši 2011.gadā tiks pieminēta PSRS sabrukšanas 20.gadadiena, “Best in Travel” iekļauts īpašs ceļamērķu saraksts ar 10 vietām, kas uzskatāmas par aizgājušā laika dīvainākajām relikvijām.

Pirmajā vietā gozējoties Maskavas metro, šajā sarakstā iekļauta arī, šķiet, pēdējo gadu ejošākā Latvijas tūrisma eksportprece – Karostas cietums Liepājā. „Lonely Planet” autori drošsiržiem iesaka bijušajā armijas cietumā pavadīt nakti, bet ļautiņiem ar mazāk mazohistiskām nosliecēm - tūri gida pavadībā.

Ja Karostas darboņu aktivitātes ārvalstu apskatnieki pamanījuši un novērtējuši jau labi sen, tad prieks, ka ievērību izpelnījies arī vēl viens objekts – īpaši slepenais padomju bunkurs zem Līgatnes rehabilitācijas centra, kurš “izskatās gluži tāpat kā pirms 40 gadiem”, kad tas kalpoja saviem paredzētajiem mērķiem.

Starp „Lonely Planet” ieteiktajiem galamērķiem 2011.gadam, divi augstāk pieminētie arī ir vienīgie no Baltijas. Igaunija un Lietuva nav pieminētas vispār.

„Lonely Planet” atkal nosaucis 10 ieteicamākos ceļojuma galamērķus pasaulē (prestižākais no daudzajiem grāmatā iekļautajiem sarakstiem), pirmo reizi tos sarindojot arī konkrētā secībā.

Par ieteicamāko galamērķi, ņemot vērā tādus faktorus kā aktualitāte, cenas atbilstība saņemtajam piedzīvojumam un “īpašās odziņas” esamība, nosaukta Albānija. Pagājušā gada nogalē arī „Travel Art”, apkopojot 2010.gada interesantāko ceļojumu ieteikumus, Albāniju nosauca kā īpašas intereses vērtu galamērķi.

Komentāri (12)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu