Cita epizode, kas notika tajā pašā laikā, kad Daimler ieziepēja Rīgas domes varas partijas Mercedes-Benz autobusu pirkšanai:
2001./02. gadā Ainārs Šlesers aktīvi iesaistās drauga Viestura Koziola komercprojektā ar vienu mērķi - jebkādiem līdzekļiem panākt teritorijas plānojuma izmaiņas Ķīpsalā, lai paaugstinātu īpašuma pārdošanas vērtību. 2002.gada 20.novembrī Rīgas dome "izpalīdz" toreizējam Ministru prezidenta Repšes biedram Šleseram saņemt būvatļauju "Saules akmens" augstceltnes būvniecībai. Sākotnējais teritorijas zonējums šādu būvi neatļāva.
UNESCO protestēja, bet nevienu tas neuztrauca...
Vaškeviča sieva sava saules akmens gaidās
Pāris gadus vēlāk Šlesera pārbaudīto taciņu uz RD iecierēja arī Vaškeviča laulātā. V.Vilkastes rosīšanās vienmēr bijusi saistīta ar nekustamo īpašumu spekulācijām, uzpērkot lēti un pārdodot ar peļņu. Arī 22 hektāru lielo Mežaparka īpašumu, ko Vilkaste esot iegādājusies par it kā 175 000 latu, bija paredzēts pārdot ar uzviju.
Tiesībsargi Vaškeviča sievai nav pārmetuši izvairīšanos no nodokļiem, tomēr Vilkastes minētā summa par vērtīgo Mežaparka īpašumu ir pārāk maza, lai būtu ticama.
2004.-2005. gadu laikā, lai paaugstinātu zemes vērtību pirms pārdošanas, Vilkaste, šķiet, sava vīra Vladimira Vaškeviča iedrošināta, piekrīt maksāt pieprasīto kukuli miljona eiro apmērā RD attīstības departamenta direktora vietniekam Pēterim Strancim - tā RD kukuļošanas lietā notiesātais Štālbergs esot izteicies krimināllietas izmeklētājiem.
Vaškeviča sievas kukulis sasniedz adresātus, un 2005.gada 20.decembrī jaunais Rīgas domes sasaukums maina teritorijas zonējumu Vilkastes īpašumam. Tikai divas dienas vēlāk, 22.decembrī, Vilkaste noslēdz grandiozu darījumu - par 29,7 miljoniem latu pārdodot savu "uzlaboto" īpašumu starpniekam.