Šodienas redaktors:
Artūrs Guds
Iesūti ziņu!

Kur skaistumkopšanas saloni ņem matus pieaudzēšanai? (29)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

21. gadsimts ļauj pieaudzēt mākslīgos nagus, skropstas un matus sev kārotā garumā. Ja par nagiem un skropstām ir skaidrs, ka mākslīgais uzlabojums patiesi ir mākslīgs, tad matu pieaudzēšana bieži vien līdzinās tā sauktajam "second hand", jo var gadīties, ka mākslīgi veidoto galvasrotu kāds jau iepriekš ir nēsājis. Kur saloni īsti ņem matus, skaidroja LNT raidījums „Tautas balss”.

„Mati atšķiras. Ir sintētiskie un dabīgie. To vai viņš ir sintētisks vai dabīgs, ļoti viegli var atšķirt. Dabīgo matu tu vari veidot ar karstu ar lokšķērēm, sintētiskam matam tikko kā pieskarsies viņi salips, sakusīs kopā,” stāsta friziere Marita Gustane.

Lai galvasrota izskatītos kā paša lolots lepnums, visbiežāk tiek izmantotas dabīgās matu šķipsnas. Tās ir gan izturīgākas pret frizūru veidošanu, gan arī matu sasukas kritums veidojas dabīgāks. Par to, ka mats ir dabīgs, frizieris pārliecinās pie izplatītāja, kur par iegādātajiem matiem tiek uzrādīts sertifikāts.

Tomēr šķipsnas ceļš līdz modes dāmas galvai neaprobežojas tikai ar taciņu no izplatītāja pie friziera, no friziera uz galvas. Kā dabīgais mats nonāk līdz izplatītājam? Visbiežāk tiek piesauktas Āzijas valstis.

„Ir tādas versijas, kad ir veseli ciemi, kas ar to nodarbojas. Meitenes, viņām, par cik ātrāk aug, līdz četriem centimetriem mēnesī , iespēja ātrāk ataudzēt tos garos matus un līdz ar to, tad viņām kad ir attiecīgs garums izaudzis, viņas nodzen un pārdod fabrikām,” saka friziere Ilze Vilciņa.

„Āzijas valstīs cilvēkiem ātrāk aug mati, viņi tika nogriezti. Sievietes viņus tur pārdeva kā teikt. Rūpnīcā ķīmiski viņi ir attīrīti – tas mats ir kā tukšs. Tad krāsots no jauna,” piebilst Marita Gustane.

Tomēr mīti par to, kur un kādos apstākļos mati tiek iegūti ir neskaitāmi – sākot no tā, ka matus vardarbīgi nogriež Āzijā mītošām cietumniecēm, ņem no mirušiem cilvēkiem, vai arī izzog no reliģisko rituālu svētvietām.

Paši frizieri smejas, ka bieži vien iegūto loku pirmavots atrodas tikai uz matu fabriku un izplatītāju sirdsapziņas, jo nereti sertifikātā norādīts tikai tas, ka mats ir dabīgs un ķīmiski attīrīts. Tādēļ katrai mākslīgo cirtu nēsātājai atliek vien minēt, vai uz viņas galvas atrodas mūķenes, cietumnieces vai nelaiķes mati.

Komentāri (29)
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu