Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Topošo ministru vietā Saeimā no "Vienotības" nāks 10.Saeimas deputāti

Ja otrdien apstiprinās Valda Dombrovska ("Vienotība") trešo valdību, ministru vietā Saeimā no "Vienotības" nāks deputāti, kas darbojās 10.Saeimā, liecina aģentūras BNS aprēķini.

Finanšu ministra Andra Vilka vietā mandātu uz laiku iegūs Lolita Čigāne, bet labklājības ministres Ilzes Viņķeles vietā ‒ Rasma Kārkliņa. Abas deputātes palika nākamās aiz svītras "Vienotības" Rīgas vēlēšanu apgabala sarakstā.

Savukārt premjera Valda Dombrovska vietā nāks Ingmārs Čaklais, bet aizsardzības ministra Arta Pabrika vietā ‒ Arvils Ašeradens. Abi deputāti palika aiz svītras "Vienotības" Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā.

No Zatlera Reformu partijas (ZRP) parlamentā strādās uzņēmuma "Skolmeistars" valdes locekle Daina Kazāka, kura kandidēja Rīgas vēlēšanu apgabalā. Kazāka ieņems deputātes krēslu uz laiku, kamēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā atradīsies Edmunds Sprūdžs.

Savukārt tieslietu ministra Gaida Bērziņa (Nacionālā apvienība, NA) vietā Saeimas deputāta krēslu iegūs uzņēmuma "Puķulauks" valdes loceklis un Grobiņas vidusskolas tehniskais darbinieks Raivis Blumfelds, kurš palika nākamais aiz svītras NA Kurzemes vēlēšanu apgabalā.

Jaunajā valdībā būs vairāki bezpartejiski ministri ‒ ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un izglītības ministrs Roberts Ķīlis, par kuriem politisko atbildību uzņemsies ZRP, kā arī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, kurš gan stāsies ZRP, satiksmes ministrs Aivis Ronis, kurš būs kopīgā "Vienotības" un ZRP atbildībā, un zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kura būs "Vienotības" atbildībā.

Savukārt iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kandidējot no ZRP Vidzemes saraksta, noslīdēja no piektās uz sešpadsmito vietu, bet veselības ministre Ingrīda Circene palika pirmā aiz svītras "Vienotības" Kurzemes vēlēšanu apgabalā.

Jaunajā valdībā kultūras ministre būs Žaneta Jaunzeme-Grende no Nacionālās apvienības, taču viņa vēlēšanās nestartēja.

Dombrovska trešo valdību plānots apstiprināt otrdien.

Uz augšu
Back