Papildu informācija par pieraksta iespējām ir pieejama visu šo veselības aprūpes iestāžu mājaslapās, kā arī zvanot uz konsultāciju tālruņiem, atzīmē VADDA valdes priekšsēdētājs.
Viņš uzskata, ka rindu galvenais cēlonis uz valsts garantētajiem veselības pakalpojumiem ir veselības nozarei nepietiekamais finansējums kopumā. Tomēr šogad to ir papildinājuši vēl citi iemesli, tostarp valsts slimnīcu radītā ažiotāža par to, ka naudas trūkuma dēļ rindā visiem vietas nepietiks.
Tāpat šogad novēloti - tikai februāra sākumā - tika noslēgti līgumi ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem, proti, slimnīcām, poliklīnikām, ārstu praksēm, un finansējums sākotnēji piešķirts tikai uz četriem mēnešiem.
«Būtiskus robus veselības aprūpes budžetā rada arī Nacionālā veselības dienesta nespēja ieviest e-veselības projektu. Elektroniskā pierakstu sistēma palīdzētu pārskatīt rindas, ļautu pacientiem ātrāk atrast piemērotāko pakalpojumu saņemšanas vietu, kā arī izslēgtu iespēju vienlaicīgi pierakstīties uz pakalpojumiem dažādās veselības aprūpes iestādēs. Jāņem vērā, ka rindu garumu ietekmē arī nepieciešamība rezervēt vietas prioritāro kategoriju pacientiem - grūtniecēm, bērniem, neatliekamās medicīniskās palīdzības saņēmējiem, pēc 2016.gada 1.jūlija arī pacientiem, kuriem konstatētas atradnes un pacientiem ar darba nespējas lapām,» norāda Rēvalds.
VADDA ir dibināta 1996.gadā ar mērķi veicināt Latvijas veselības aprūpes sektora attīstību un pārstāvēt veselības nozarē strādājošo uzņēmumu intereses. VADDA visā Latvijā pārstāv 60 biedrus, tostarp visas lielākās privātās daudzprofila ambulatorās iestādes. VADDA ir Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedre, kā arī Nozares trīspusējās padomes un Veselības aprūpes konsultatīvās padomes dalībniece.