Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saziedoti nepieciešamie 120 000 eiro Jāņa Vaišļas dzīvības glābšanai

Jānis Vaišļa FOTO: Ieva Lūka/LETA

Saziedoti nepieciešamie 120 000 eiro ceļotāja un radošajās personības Jāņa Vaišļas dzīvības glābšanai, informēja viņa draugs Māris Gailis.

Piecu dienu laikā Vaišļas atbalstam ziedojuši vairāk nekā 3500 cilvēku, kopumā saziedojot 97 113. Savukārt atlikušo summu Vaišļas sirds transplantācijas veikšanai izdevies savākt viņa tuviniekiem un draugiem.

Gailis norādīja, ka Vaišļas draugi un tuvinieki ir pateicīgi ikvienam, kas nepalika vienaldzīgs un atsaucās uz lūgumu palīdzēt, dodot cerību uzveikt smago slimību.

Kā norāda pats Vaišļa, «sirsnība un atbalsts, ko šajā laikā esmu saņēmis no līdzcilvēkiem, ir neizmērojams un nenovērtējams. Tas devis man spēku raudzīties nākotnē, liekot ticēt īstiem Ziemassvētku brīnumiem. Paldies visiem, kas snieguši atbalstu gan emocionāli, gan finansiāli. Es turpināšu cīnīties un ceru, ka tas vainagosies ar panākumiem».

Zvans pie dzīvokļa durvīm… Pēc īsa brīža es dzirdu savas meitiņas balsi: “Tēti, tēti! Gordona (apakšējo kaimiņu suns)...Posted by Janis Vaisla on Tuesday, December 22, 2015

Kā iepriekš informēja «Ziedot.lv», slimība Vaišļam atklāta pavisam nesen un tā strauji progresē. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro, norāda viņa draugi un tuvinieki.

«Šo slimību izraisa vielas, kas nogulsnējas sirds muskulī, radot sirdsdarbības traucējumus un izraisot neārstējamu sirds mazspēju, kuras rezultātā iestājas nāve. Lai glābtu dzīvību, nepieciešama sirds transplantācija, taču iespēja, ka četru nedēļu laikā Baltijas valstīs tiks atrasts piemērots donors, ir mazāka nekā tad, ja meklējumi tiktu paplašināti. Tādēļ donors tiks meklēts arī Eiropā, kas trīskāršotu iespēju glābt Jāņa dzīvību,» klāstīja Vaišļas ārstējošais ārsts Andris Skride.

Vaišļam ir 46 gadi. Jau kopš skolas gadiem viņš aktīvi iesaistījies sabiedriskajā dzīvē. Vairākus gadus strādājis Rīgas Tehniskās universitātes Studentu klubā anglikāņu baznīcā, līdz ar neatkarības vēsmām palīdzējis atjaunot studentu korporāciju «Selonija». 90.gadu sākumā viņš guva atpazīstamību, darbojoties populārajā radošā apvienībā «Zvaigznīšu brīdis». Šajā laikā arī tapušas pirmās filmas ar Vaišļas dalību - «Ceļojums uz Tukumu», «Kovačs» un «Sviests».

2001.gadā Vaišļa piekrita piedalīties ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu «Milda». Viņš bijis arī «Radio Skonto» ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopā ar domubiedriem piedalījies arī «Eirovīzijas» dziesmu konkursā ar muzikālu dejas priekšnesumu «Pirates of the Sea».

Kopš 2011.gada viņš darbojas ar jauniešu biedrību «Chaula.tv», kur kopā ar entuziastiem veido savu televīzijas kanālu.

Uz augšu
Back