Āboltiņa nedomājot par ministru portfeļiem iespējamajā jaunajā valdībā

Saeimas deputāte, partijas "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa uzrunā klātesošos partijas "Vienotība" kongresā

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Partijas «Vienotība» valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sestdien Salaspilī notiekošajā politiskā spēka kongresā paziņoja, ka nedomā par kādu no ministru portfeļiem iespējamajā jaunajā valdībā. Viņa norādīja, ka neatkarīgi no tā, kādu lēmumu pieņems turpmākajā politiskajā karjerā, viņa kalpos Latvijai.

«Varu godīgi pateikt - neesmu domājusi un šobrīd nedomāju ne par aizsardzības, ne par tieslietu, iekšlietu, ārlietu, satiksmes ministru amatiem. Mans darbs ir saistīts ar mazajiem ikdienas darbiem - gan ar manu ģimeni un bērniem, gan ikdienas darbu frakcijā,» sacīja Āboltiņa.

Jau vēstīts, ka Āboltiņa, sestdien kongresā uzrunājot partijas biedrus, sacīja, ka «Vienotība» šobrīd ir ierauta bezatbildības, baumu, nenovīdības un intrigu lavīnā.

«Laikā, kad dibināja Jauno laiku, kas bija pirmsākums «Vienotībai», kongresu pasākumos bija populāri runāt par sapņiem, vīzijām un iecerēm. Sapņus visbiežāk cilvēki asociē ar cerībām. Ja mēs runājam par šā brīža situāciju, ir grūti to nosaukt par sapni. «Vienotība» ir ierauta bezatbildības, baumu, nenovīdības un intrigu lavīnā,» teica Āboltiņa.

Viņa norādīja, ka ziņu virsrakstos par «Vienotību» parādās, ka partijas dienaskārtībā ir tikai iekšējie strīdi, amatu dalīšanu, ar biedriem saistīti skandāli un negatīvi gadījumi.

Partijas valdes priekšsēdētāja uzsvēra, ka «Vienotība» nedrīkst runāt puspatiesībās ne katrs par sevi, ne arī organizāciju kopumā.

«Meli iznīcina patiesību un ticību. Nemeklēsim vainīgos kādos ārējos spēkos un konkurentos, vērtēsim paši sevi, analizēsim savus spēkus. Diskutēsim par darbiem, kas darāmi ikdienā un ko vēlamies dāvināt valstī tās simtgadē,» aicināja politiķe.

Pēc Āboltiņas domām, «Vienotību» nevar iznīcināt no ārpuses, un tikai no pašas partijas ir atkarīgs, kam izrādīsies taisnība. «Neviens cits no malas nevar mūs ne šķelt, ne vienot, ja paši to nevēlamies. Viss ir tikai mūsu pašu rokās,» viņa sacīja.

Reizē partijas līdere atzīmēja, ka «Vienotībai» ir pēdējais brīdis saņemties.

«Mēs nedrīkstam šaubīties viens par otru un viens otram neuzticēties. Mēs nedrīkstam aizmirst par uzdevumu, ar kādu tikām ievēlēti. Mēs paši nedrīkstam žonglēt ar baumām ap mūsu cilvēkiem. Ikviens, kurš šobrīd iesaistās šādās spekulācijās, kuras ar tādu baudu izgaršo koalīcijas partneri, vājina mūsu organizāciju un rada neuzticību vēlētājos,» klāstīja politiķe.

Viņa atgādināja, ka par «Vienotību» pēdējās Saeimas vēlēšanās balsoja teju 200 tūkstoši vēlētāju. «Viņi balsoja par mums, lai mēs strādātu, pildītu dotos solījumus un spētu pieņemt adekvātus un situācijai atbilstošus lēmumus,» sacīja Āboltiņa.

Partijas līdere atzina, ka viņa «Vienotību» vēlētos redzēt kā organizāciju, kurai ir stipras nodaļas visos reģionos Latvijā. «Kur ievēlētās amatpersonas nav īpaši pamudināmas piedalīties gan partijas kopīgajos, gan reģionu rīkotajos pasākumos. Kur jauniešu organizācija ar sev raksturīgo nenogurstošo enerģiju un izdomu «Vienotības» mērķu aizstāvībā veido mūsu jauno politiķu paaudzi un nākotnes Latvijas politisko kultūru,» viņa pauda.

Āboltiņa uzsvēra, ka «mūsu partijas biedru saliedētība ir mūsu kopīgā spēka garantija».

Tāpat partijas valdes priekšsēdētāja norādīja, ka «Vienotībai» jābūt kā komandai, kas tur vēlētājiem dotos solījumus un neatliek nozīmīgu jautājumu risināšanu uz pēdējo brīdi.

Jau vēstīts, ka uz partijas «Vienotība» kongresu sestdien ieradušies 263 delegāti. «Vienotības» kongress veltīts diskusijām par partijas politiskajiem mērķiem Latvijas simtgadei.

Uz augšu