Straujuma un «Vienotība» izvairīgas par iespējamām valdības izmaiņām

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un «Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa joprojām izvairīgi komentē jautājumu par iespējamām valdības izmaiņām. Šodien notika «Vienotības» valdes sēde, kurā spriests par sestdien gaidāmā kongresa darba kārtību.

«Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka kongresa darba kartībā būs viņas atskaite par partijas darbu, premjerministres valdības darba izvērtējums, kā arī debates.

Taujāta, vai neizslēdz valdības izmaiņas, Āboltiņa atbildēja, ka šāda darba kārtības jautājuma nebija.

Līdzīgi viņa atbildēja uz jautājumu, vai Straujumai ir atbalsts turpināt darbu premjerministres amatā.

Arī Straujuma pēc valdes sēdes atkārtoja iepriekš pausto: «Es esmu teikusi - katrai valdībai reiz pienāk gals, un tad, kad tas būs pienācis, es ziņošu.»

Taujāta par partijas atbalstu, Straujuma atbildēja: «Mēs strādājam kopā. Ir dažādi periodi, bet kopumā es gribu pateikt paldies vairākiem cilvēkiem, no kuriem es jūtu šo atbalstu.»

Kā ziņots, pēdējā laikā politikas kuluāros aktīvi tika runāts par iespējamo valdības nomaiņu. Šīs runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju.

Iepriekš neoficiāli tika pieļauts, ka Straujuma varētu pati atkāpties no valdības vadītāja amata un tad «Vienotība» kongresā varētu nosaukt jaunu līderi. Ja Straujuma neatkāpsies līdz kongresam, tad jautājums par valdības nomaiņu varētu kļūt mazāk aktuāls.

Pašlaik domstarpības saistītas arī ar potenciālā valdības vadītāja amatu. Iepriekš pieļauts, ka uz premjera amatu varētu kandidēt partijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Tomēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis viņu varētu nominēt šim amatam gadījumā, ja Āboltiņai būtu plašāks atbalsts parlamentā.

Tomēr nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK valde un frakcija vienbalsīgi lēma, ka neatbalstītu Āboltiņu šim amatam, liecina neoficiālā informācija. Arī Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) būtu jāizdara ļoti grūta izvēle, ja izveidotos situācija, ka tai vajadzētu lemt par atbalstu Āboltiņai kā Ministru prezidenta amata kandidātei, šodien paziņoja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Līdz ar to pašlaik koalīcijas partneri nepauž atbalstu Āboltiņas kandidatūrai šajā amatā, kas padara sarežģītāku jautājumu par viņas nominēšanu šim amatam.

Vienlaikus atsevišķi «Vienotības» politiķi uzskata, ka šāda nestabilitāte un runas par valdības krišanu varētu būt daļēji pat izdevīga koalīcijas partneriem, jo tas visvairāk negatīvi ietekmējot tieši «Vienotības» tēlu.

Kontekstā ar premjera amatu tiek saukti arī citu «Vienotības» pārstāvju vārdi, piemēram, Andris Piebalgs, Rihards Kozlovskis un citi. Piebalgs pašlaik pats nevēlētos šo amatu ieņemt, savukārt Kozlovskis tam varētu piekrist, pieļauj politiķi, norādot, ka arī koalīcijas partneriem pret šo kandidātu būtu mazāk iebildumu. Vienlaikus tiek norādīts, ka Kozlovskis varētu arī neiesaistīties cīņā ar Āboltiņu par šo amatu.

Uz augšu