Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pret Katrīnas adopciju Lielbritānijā protestē apmēram 25 cilvēki

Laila Brice FOTO: LETA

Pie Saeimas otrdien pulcējušies apmēram 25 piketētāji, kuri protestē pret Katrīnas Brices adopciju Lielbritānijā.

Viena no piketa organizatorēm Olga Zalāne pastāstīja, ka šeit ir pulcējusies meitenes mammas Lailas Brices atbalsta grupa, kas «ir vienkārši cilvēki, kurie saprot, cik svarīgi ir atgriezt bērnus Latvijā».

Zalāne sacīja, ka piketa mērķis ir atbalstīt Lailu Brici un arī pārējos pilsoņus, kuru bērni tiek nodoti adopcijai.

«Mēs neredzam no valdības reālus soļus, lai atgrieztu Katrīnu Latvijā, tāpēc aicinām valdību maksimāli iesaistīties,» sacīja Zalāne.

Piketa dalībniekiem rokās ir plakāti ar uzrakstiem «Dievs nesvētīs valsti, kas ir pret kristīgām vērtībām», «Pieprasām Latvijas valdībai glābt Maksimu, Valēriju, Ivanu!» un citiem. Tāpat žurnālistiem tika demonstrēts video, kā Katrīna uz īsu brīdi satiek savu mammu Lielbritānijā.

Klātesošajiem rokās ir arī melni baloni, kas, atbilstoši Zalānes teiktajam, simbolizē sabojātās bērnības.

Pie piketētājiem iznāca Saeimas deputāts Igors Pimenovs («Saskaņa»), kurš norādīja, ka kopā ar dažādu parlamentā pārstāvētu partiju deputātiem plāno doties pie ārlietu ministra Edgara Rinkēviča, lai runātu par Latvijas bērnu adopciju ārzemēs.

Viņš norādīja, ka deputāti vēlas panākt, lai Latvijai piederīgie bērni Lielbritānijā dažādu situāciju gadījumā tiktu atdoti radiniekiem, nevis nodoti adopcijai svešiem cilvēkiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Katrīna ir nodota adopcijai pēc tam, kad viņu vienu pašu dzīvoklī atrada kaimiņi. Māte, kuru nesen uzklausīja Saeimas cilvēktiesību, kā arī sociālo lietu komisijas, bija steigusies uz darbu. Viņa pēc komisiju kopsēdes žurnālistiem atzina, ka dzīvojot kā ellē, jo savu meitu pēdējo reizi redzējusi 2013.gadā. «Es tiešām esmu vienkārši laimīga ar pieņemto lēmumu, ka tiks sagatavots aicinājums Anglijas atbilstošajām institūcijām, lai pēc iespējas ātri atgūtu Latvijas jurisdikcijā Katrīnu ,» tobrīd teica māte.

Šā gada 22.februārī pēc bērna mātes Brices uzklausīšanas divas Saeimas komisijas sagatavoja vēstuli Lielbritānijas parlamenta apakšpalātai, kurā aicina izvērtēt situāciju un turpmāk veikt pasākumus, lai Latvija saņemtu informāciju, kurās iesaistīti Latvijas nepilngadīgie pilsoņi.

Saeimas deputāti uzsvēruši nepietiekamo starpvalstu sadarbību. Vēstulē sacīts, ka britu sociālais dienests ir pārkāpis starptautiskās normas, kas radījis apstākļus Latvijas pilsoņu nodošanai adopcijā. Nav pieņemama situācija, ka laika posmā no 2010. līdz 2014.gadam Latvijas institūcijām par konkrēto gadījumu netika sniegta informācija, pausts vēstulē. Ja starptautiskās normas būtu ievērotas, adopcija, viņuprāt, nebūtu iespējama.

Uz augšu
Back