Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nigērijas mošejā uzspridzinājušies teroristi pašnāvnieki - desmitiem upuru

Nigērijas ziemeļu pilsētā Maiduguri kādā mošejā ceturtdienas vakarā uzspridzinājās divi teroristi pašnāvnieki, nogalinot desmitiem dievlūdzēju, paziņoja aculiecinieki.

«Visi cilvēki mošejā ir miruši. Neviens neizglābās,» sacīja tirgotājs Muhtari Ahmadu netālu no notikuma vietas.

«Mēs saskaitījām 42 līķus pie mošejas,» piebilda Amadu Marte no vietējās zemessardzes, kas atbalsta drošības spēkus cīņā pret islāmistu grupējumu «Boko Haram».

Borno štata policija apstiprināja ziņu par diviem sprādzieniem mošejā, bet paziņoja, ka tajos esot gājuši bojā apmēram 14 cilvēku.

Pēc šiem sprādzieniem mošeja sagruva un daudzi dievlūdzēji tika ievainoti. Cietušie ir aizvesti uz Maiduguri Universitātes Mācību slimnīcu un specializētām slimnīcām šajā pilsētā, piebilda policija.

Aculiecinieki stāstīja, ka spridzinātāji ielavījušies mošejā, izliekoties par dievlūdzējiem. Vispirms uzspridzinājās viens no viņiem. Kad notikuma vietā ieradās cilvēki palīdzēt šā sprādziena upuriem, uzspridzinājās otrs terorists.

Atbildību par teroraktu vēl neviens nav uzņēmies, bet aizdomās tiek turēts «Boko Haram», kas 2002.gadā tika nodibināts Borno štata galvaspilsētā Maiduguri un ir sarīkojis daudzus teroraktus šajā pilsētā.

Grupējums «Boko Haram», kura nosaukums tulkojumā no hausu valodas nozīmē «Rietumu izglītība ir grēks», vēlas plašāku šariata (islāma likumu) lietošanu un kopš 2009.gada ir noslepkavojis vismaz 17 tūkstošus cilvēku Nigērijas ziemeļos un vidienē. Tas rīko uzbrukumus galvenokārt baznīcām, mācību iestādēm, bāriem, policijai, armijai, politiķiem, sabiedriskiem un reliģiskiem līderiem.

Šā grupējuma kaujinieki pēdējā laikā rīko uzbrukumus arī Nigērijas kaimiņvalstīs. Čada, Kamerūna, Nigēra un Nigērija ir izveidojušas militāru aliansi cīņai pret «Boko Haram».

Šonedēļ kļuva zināms, ka ASV prezidents Baraks Obama nosūtīs 300 militārpersonas uz Kamerūnu izlūkošanas un novērošanas operācijām pret «Boko Haram».

Uz augšu
Back