Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mārtiņa Brauna «Saule, Pērkons, Daugava» izvēlēta par Katalonijas neatkarības himnu

Mārtiņa Brauna skaņdarbs «Saule, Pērkons, Daugava» katalāņu versijā «Ara és l'hora» («Tagad ir laiks») ir oficiāli atzīta par Katalonijas neatkarības himnu. Par to portālu TVNET informēja Barselonas pilsētas domes Kultūras mantojuma, muzeju un arhīvu kultūras institūta direktors Žozefs Alajs Rodrigess (Josep Alay Rodriguez), kurš nesen viesojās Latvijā.

Katalonijas Neatkarības himna tiks atskaņota daudzmiljonu demonstrācijas kulminācijas brīdī 11. septembrī Katalonijas galvaspilsētā Barselonā.

Par to šobrīd ziņo visi viņu lielākie mediji.

11. septembris katalāņiem ir svēta diena - aprit 300 gadi kopš krita Barselona un Katalonija. Šogad viņi to atzīmēs ir īpaši vērienīgu - «V» demonstrāciju - apmēram 2 miljoni cilvēki izveidos simbolisku V - uzvaras simbolu Barselonas ielās.

Brauna melodija būs neatkarības himna un tiks atskaņota 17:14 pēc Barselona laika
22

- tieši brīdī kad tiks pabeigts izveidot V burtu apmēram 2 miljoniem klausītāju, demonstrācijas dalībnieku klātienē. Tā būs pasākuma kulminācija.

Ņemot vērā apmēram 10 miljonus lielo katalāņu nāciju,

tā būs neaptverama liela auditorija, kāda jelkad ir bijusi mūsu mūzikai.
22

TVNET jau ziņoja, ka Brauns pavasarī deva atļauju izmantot savu skaņdarbu un vēlāk to vēlreiz apstiprināja, piekrītot, ka tiek adaptēti katalāņu visslavenākā dzejnieka Miquel Marti i Pol vārdi. Brauns vēl nosūtīja savus ieteikumus muzikālajā ziņā.

Uz augšu
Back